ناظر گمركات خوزستان عنوان كرد:

لزوم تقویت زیرساخت های مرزی برای افزایش صادرات

لزوم تقویت زیرساخت های مرزی برای افزایش صادرات به گزارش یاری کالا خوزستان ناظر گمرکات خوزستان با اشاره به اینکه در شرایط فعلی، کشور به صادرات، ارز حاصل از آن و همینطور اشتغال در این عرصه نیازمند است، اظهار داشت: ظرفیت و پتانسیل خوبی در بحث صادرات میان ایران و کشورهای همسایه بخصوص عراق وجود دارد و باید از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده گردد.بهروز قره بیگی در گفتگو با ایسنا، در مورد اهمیت گمرک چذابه در خوزستان اظهار نمود: گمرک چذابه یکی از گمرکات زمینی مهم ایران است و ازاین رو باید به زیرساخت های موردنیاز برای توسعه فعالیت ها در این گمرک توجه جدی کرد.

وی اضافه کرد: ظرفیت های بسیار خوبی برای تجارت میان ایران و عراق وجود دارد و در این حوزه برپایه بررسی های انجام شده به زیرساخت هایی نیاز است تا بتوانیم سطح این روابط را ارتقا دهیم و پیگیری های لازم برای ایجاد شرایط مناسب و استاندارد را در گمرک چذابه در بحث زیرساخت های مورد نیاز انجام خواهیم داد.

ناظر گمرکات خوزستان اظهار داشت: یکی از دلایلی که می تواند به افزایش صادرات به کشورهای همسایه و همینطور افزایش مراودات تجاری با این کشورها کمک نماید، تقویت زیرساخت های مورد نیاز در مرزها است و امیدواریم بتوانیم شرایطی را بهتر از گذشته برای توسعه صادرات در مرز چذابه فراهم نماییم.

قره بیگی اظهار داشت: گمرک چذابه یکی از گمرکاتی است که صادرات از آن به صورت مرز زمینی انجام می شود. روزانه در این مرز حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دستگاه کامیون، انواع کالاهای صادراتی را از مرز چذابه به کشور عراق صادر می کنند که با توسعه زیرساخت ها و استاندارد کردن خدمات صادراتی، این ظرفیت بطور قطع ارتقا پیدا خواهد نمود.

وی با اشاره به اینکه این آمادگی را داریم تا در بحث صادرات نهایت همکاری را با کشور عراق داشته باشیم، افزود: هیچ منعی در کالاهایی که از مرز چذابه به کشور عراق صادر می شود وجود ندارد البته عمده کالاهایی که از این مرز به کشور همسایه صادر می شود، تره بار است.

ناظر گمرکات خوزستان با اشاره به اینکه در شرایط فعلی کشور به صادرات، ارز حاصل از آن و همینطور اشتغال در این عرصه نیازمند است، اظهار داشت: در مرز چذابه با حداقل امکانات، بیشترین خدمات ممکن برای تسهیل روند صادرات کالا به کشور عراق عرضه می شود اما تلاش خواهیم کرد تا شرایط را در این مرز استانداردتر و زیرساخت ها را بهتر نماییم.

قره بیگی اظهار داشت: ظرفیت و پتانسیل خوبی در بحث صادرات میان ایران و کشورهای همسایه بخصوص عراق وجود دارد و باید از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده گردد. بخشی از این ظرفیت ها بالقوه است و باید بالفعل شوند. این کار با بهبود زیرساخت ها در مرزها محقق خواهد شد و ما هم در این حوزه گام های جدی برخواهیم داشت.

منبع:

1401/03/01
11:48:10
0.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان