وزیر صمت:

تورم بیماری مزمن اقتصاد کشور است

تورم بیماری مزمن اقتصاد کشور است یاری کالا: از گیلان وزیر صمت، تورم را بیماری مزمن اقتصاد ایران دانست که مدت کم و کوتاه حل نمی شود و نیازمند اصلاح ساختارهای اقتصادی کشور است و خاطرنشان کرد: خبر خوب این است که در چند ماه گذشته اتفاقات بزرگی در جهت اصلاح ساختار اقتصادی کشور رخ داده است.


سید رضا فاطمی امین در جلسه شورای اداری شهرستان صومعه سرا، ضمن اشاره به نگاه مثبت و حمایتی وزیر جهاد کشاورزی از منابع طبیعی در حوزه باغات توت و ابریشم، اظهار نمود: در وزارت صنعت، معدن و تجارت یک اصلاح ساختار انجام دادیم و دفتر تخصصی صنایع سلولزی و دفتر ویژه تجهیزات کشاورزی و راه سازی را راه اندازی کردیم که تا آخر سال آینده اجرایی می شود.
وی ضمن اشاره به وضع موجود و نگاه کلان آتی کشور، اضافه کرد: از سال ۹۷ تابحال با تورم های بالای ۲۵ درصد مواجه هستیم که در تاریخ اقتصاد ما بی نظیر بوده است؛ حتی سال جاری به بالای ۶۰ درصد تورم رسیدیم و بنابراین چهار سال پی در پی تورم بالا فشار زیادی را بر مردم وارد کرده است و همه مدیران و فعالات اقتصادی و مردم باید برای رفع این مشکل همکاری کنند.
وزیر صمت، تورم را بیماری مزمن اقتصاد ایران دانست که مدت کم و کوتاه حل نمی شود و نیازمند اصلاح ساختارهای اقتصادی کشور است و خاطرنشان کرد: خبر خوب این است که در چند ماه گذشته اتفاقات بزرگی در جهت اصلاح ساختار اقتصادی کشور رخ داده و بعضی از این تغییرات حالا قابل مشاهده می باشد و برخی دیگر سالهای آینده شکار می شود.
امین، به کاهش قیمت فولاد و ورق آهن و سیمان در چهار ماه گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: این کاهش قیمت با سیستم های قضایی و نظارتی و بازرسی و تعزیراتی نبوده و کاملا بازار تنظیم شده است.
وی یکی دیگر از اقدامات مثبت دولت در چند ماه گذشته را درج قیمت تولیدکننده به جای مصرف کننده بر روی کالا دانست و بیان نمود: نوعی شفافیت بوجود آمده که سبب کاهش قیمت می شود و مردم ناظر ما هستند. در این راستا شاهد کاهش ۱۵ درصدی تورم مصرف کننده و ۲۶ درصدی تورم تولیدکننده هستیم.
وزیر صمت، ضمن اشاره به تمرکز دولت بر مساله ارز ۴۲۰۰ تومانی، تصریح کرد: این طرح را بگونه ای اجرا خواهیم کرد که کمترین صدمه را داشته باشند؛ باآنکه وضعیت موجود قابل دفاع نیست و یارانه نهاده ها واقعا به مصرف کننده نمی رسد.
وی زراعت چوب و برنج و ابریشم و مرغداری را مورد توجه شهرستان صومعه سرا دانست و خاطرنشان کرد: آمایش صنعتی، معدنی و تجاری استان ها را آغاز کردیم و برای همه شهرستان ها ظرفیت های اشتغال را متناسب با بیکاری فراهم خواهیم کرد تا توسعه متوازن اتفاق بیفتد.1400/11/08
20:31:27
0.0 / 5
381
تگهای خبر: ارز , اشتغال , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان