معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور:

وجود ۳۰ هزار واحد راکد در کشور

وجود ۳۰ هزار واحد راکد در کشور به گزارش یاری کالا خراسان رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ضمن اشاره به وجود ۳۰ هزار واحد تعطیل شده و راکد در کشور، اظهار داشت: احیا و راه اندازی واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل همچون برنامه های دولت در نهضت احیا است که با اولویت واحدهای در رابطه با اقتصاد روستا به اجرا در می آید.سید امیرحسین مدنی سه شنبه، پنجم بهمن ماه، در حاشیه بازدید از یک واحد تعطیل شده رب گوجه فرنگی در مشهد در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: بر مبنای آمار حالا در حوزه واحدهای بخش های مختلف معدنی، کشاورزی و صنعتی بیشتر از ۳۰ هزار واحد تعطیل شده و راکد داریم.

وی افزود: بعضی از این واحدها امکان دارد قابل احیا نباشند، اما دست کم ۲۰ تا ۲۵ درصد قابل احیا هستند که در چارچوب نهضت احیا برای بازگرداندن آنها به چرخه تولید تلاش می نماییم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به اینکه مسئله مهمی که حالا کشور درگیر آن است تعطیلی بخشی از واحدهای صنعتی است که قابلیت احیا و بازگشت به چرخه تولید را دارند، خاطرنشان کرد: برخی از این واحدها به دلیل مسائلی که در سالهای گذشته هم در بخش های مدیریت، تحریم و تأمین مالی وجود داشته گرفتار چالش هایی شده اند که برخی با تأمین مالی قابل حل است، بعضی مشکل تأمین مالی نداشته و گرفتار پاره ای مشکلات حقوقی هستند که با یک تدبیر و تصمیم گیری بموقع میتوان آنها را به چرخه فعالیت بازگرداند و البته شماری از تولید برگرداند و البته حل مشکل برخی از این واحدها هم نیازمند اتخاذ تصمیمات فراقوه ای است.

وی تصریح کرد: برآورد ما این است که بیشتر از ۵۰ درصد از این واحدها، مشکلات مالی ندارند و تعطیلی آنها به علت بروز مشکلات حقوقی، ساختاری، مدیریتی و تکنولوژی است که حل آن نیاز به اقدام و رسیدگی نهضتی دارد.

مدنی افزود: از راه ستادهای تسهیل و رفع موانع تولید که در استان ها تشکیل می شود، تدابیری در این خصوص اندیشیده است و بنای دولت بر این است که در راه احیای واحدهای اقتصادی تعطیل شده در سالهای اخیر حرکت نماید.

به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در مسافرت روز سه شنبه پنجم بهمن ماه خود به مشهد یک واحد تولیدی پوشاک در منطقه کشف رود را افتتاح نمود. کل سرمایه گذاری این واحد تولیدی ۵ میلیارد تومان است که 3 میلیاردریال آن از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید و از محل اشتغال روستایی پرداخت شده است. با آغاز به کار این واحد تولیدی الان حدود ۸۰ نفر در این واحد تولیدی پوشاک مشغول به کار شده اند.

بازدید از یک واحد تولیدی رب گوجه فرنگی در روستای فارمد، یک واحد تولیدی صنعتی در روستای عسکریه، چند واحد بسته بندی فرآورده های گوشتی در روستای چاهشک، بازدید از روستای کنگ و نمایشگاه دستاوردهای سازمان تبلیغات اسلامی از دیگر برنامه های سفر یک روزه سید امیرحسین مدنی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، به مشهد است.

منبع:

1400/11/05
23:04:05
0.0 / 5
368
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان