موبایل امسال چقدر گران شد؟

موبایل امسال چقدر گران شد؟ عضو انجمن موبایل از افزایش هفت درصدی نرخ ارز نیما و متناسب با آن قیمت انواع موبایل از شروع سال تا حالا آگاهی داد و اظهار داشت: باتوجه به افزایش تقاضا در آخر سال احتمالاً تا آخر سال به چهار تا پنج میلیون موبایل دیگر در کشور نیاز است.


حبیب الله اسدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: روند تامین ارز هم امسال با ثبات بوده که به ثبات بازار هم کمک کرده است. در اصل علت تغییرات قیمت در بازار خرده فروشی، وضعیت تقاضاست و نرخ ارز آزاد ملاک محاسبه نیست.
وی با اشاره به افزایش تقاضا در آخر سال و احتمال افزایش قیمت در ماه بهمن و اسفندماه اشاره کرد: علاوه بر این اعمال قرنطینه و تعطیلی در بعضی کشورها در پی شیوع گونه امیکرون هم ممکنست در ماه های پیش رو موجب مشکلاتی در تامین کالا شود و روی قیمت تاثیر بگذارد. بدین سبب بنظر می رسد این روزها بهترین زمان برای خرید تلفن هم راه است. این در حالیست که مردم به سبب شرایط سیاسی برای خرید دست نگه داشته اند.
عضو انجمن موبایل در ادامه با اشاره به اینکه در ۹ ماهه امسال ۱۳ میلیون و ۳۸۰ هزار دستگاه تلفن همراه وارد و ۱۳ میلیون و ۸۳۰ هزار دستگاه مصرف شده، اظهار نمود: احیانا قسمتی از مصرف مربوط به واردات سال قبل بوده است. طی ماه گذشته نیز یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه موبایل به کشور وارد و یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه فعال گردیده است.
اسدی با اعلان اینکه از آذرماه سال قبل تا ماه مشابه امسال ۱۹ میلیون و ۵۸۰ هزار دستگاه موبایل وارد کشور شده اشاره کرد: از این تعداد ۱۸ میلیون و ۴۵۰ هزار دستگاه فعال گردیده است البته سال قبل و امسال به سبب کار و آموزش مجازی مصرف کشور بالا رفته است.
تا اختتام سال ۴ میلیون دستگاه موبایل نیاز داریم
علاوه بر موارد یاد شده، بگفته این عضو انجمن موبایل باتوجه به افزایش تقاضا در آخر سال احتمالاً تا آخر سال به چهار تا پنج میلیون موبایل دیگر در کشور نیاز است.
وی ادامه داد: بطور کلی در سالهای اخیر به جز در مقاطعی خاص کمبودی در بازار موبایل وجود نداشته و هم اکنون نیز شاهد کمبود نیستیم.1400/11/03
14:12:22
0.0 / 5
336
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان