رییس مركز تجارت الكترونیك خبر داد

کارمندان دیگر حق معامله با دولت ندارند

کارمندان دیگر حق معامله با دولت ندارند به گزارش یاری کالا رئیس مرکز تجارت الکترونیک می گوید با اجرای طرح جدید، کارمندان دولت دیگر اجازه ندارند در معامله ای با دولت وارد شوند.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، علی رهبری در مراسم رونمایی از منع سیستمی و هوشمندانه از مداخله کارمندان در معاملات دولتی اظهار نمود: از سال ها قبل یکی از مسائل مهم نظارتی که در اقتصاد ایران مطرح بوده، بحث مدیریت معاملات دولت می باشد. در این راستا برنامه ریزی شده معاملات دولت در بستر الکترونیک صورت گیرد تا امکان فساد در آنها به حداقل برسد.
وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای این مورد از دهه 80 و 90 شروع شده است، بیان نمود: برای پیشگیری از فساد قید شده که در هر معامله ای که دولت در آن بعنوان خریدار یا فروشنده حضور دارد، باید فرآیند به شکل الکترونیک صورت گیرد. در همین راستا، سامانه ستاد (سامانه تدارکات الکترونیک دولت) کار خویش را شروع کرده و قواعد را مشخص می کند.
رئیس مرکز تجارت الکترونیک درباره نحوه عملکرد سامانه ستاد توضیح داد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، همه معاملات مشمول باید در بستر ستاد انجام شوند. تابحال بیشتر از 10 هزار دستگاه دولت در این سامانه ثبت نام کرده اند که از این تعداد بیشتر از 8850 دستگاه فعال می باشند. همینطور 296 هزار فعال بخش خصوصی در ستاد ثبت اطلاعات وجود دارد.
رهبری درباره جزئیات معاملات صورت گرفته در ستاد هم اظهار داشت: از سال 91 تا دیماه سالجاری، تعداد معاملات انجام شده در این بستر بیشتر از یک میلیون و 100 هزار فقره بوده است. البته بخش مهمی از این معاملات از سال 97 به بعد انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه در بستر ستاد، اجازه ورود کارمندان دولت به معاملات با دولت گرفته می شود، توضیح داد: این کارمندان شامل وزرا، نمایندگان مجلس و کارمندان دولت در تمام رده ها می شود. با عنایت به این که این افراد احتمال دستیابی به رانت و انجام تبانی را دارند مطابق قانون نباید اجازه ورود به معامله را داشته باشند.
وی تصریح کرد: سامانه از حدود دو هفته قبل، اجازه ورود این افراد را به معامله با دولت مسدود کرده و دیگر امکان رخ دادن این اتفاق وجود ندارد. ما به دنبال آن هستیم که دریچه فساد را ببندیم. تا کنون سامانه از ورود 267 شخص حقیقی جلوگیری کرده و در آینده این نظارت ها تشدید هم خواهد شد.1400/10/21
15:55:26
0.0 / 5
371
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , دستگاه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان