ایران در آذر ۷۰۱ بار لرزید

ایران در آذر ۷۰۱ بار لرزید برمبنای آمار شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در آذر ماه 1400 نواحی مختلف ایران شاهد بیش از 700 زمین لرزه بوده که بزرگترین آنها در استان سیستان و بلوچستان رخ داده است.


به گزارش یاری کالا به نقل از خبر آنلاین، شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در آذرماه ۱۴۰۰ تعداد ۷۰۱ زمین لرزه را ثبت کردند. این زمین لرزه ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ داده و توسط شبکه های لرزه نگاری ثبت و تعیین محل شده اند. در آذرماه ۱۴۰۰ تعداد ۱۶ زمین لرزه با بزرگی بیش از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ ترین آنها در تاریخ بیست و سوم آذر ماه ۱۴۰۰ با بزرگی ۵.۱ حوالی مسجد حضرت ابوالفضل استان سیستان و بلوچستان رخ داده است.

از لحاظ آماری ۶۱۴ زمین لرزه با بزرگی کوچک تر از ۳، تعداد ۷۱ زمین لرزه با بزرگی بین ۳ و ۴، تعداد ۱۵ زمین لرزه با بزرگی بین ۴ و ۵ و تعداد یک زمین لرزه با بزرگی بین ۵ و ۶ بوده است. از این تعداد، استان خراسان رضوی با ۹۴ زمین لرزه ثبت شده بالاترین تعداد زمین لرزه را در کشور داشته است و بعد از آن استانهای هرمزگان با ۷۸ و خراسان جنوبی با ۷۶ زمین لرزه قرار دارند.

مرکز لرزه نگاری کشوری در آذرماه امسال تعداد ۲۰ زمین لرزه در استان تهران ثبت نمود که بزرگترین آنها حوالی کیلان با بزرگی ۳.۳ بوده است. نقشه رومرکز زمین لرزه های ایران و نواحی مجاور در آذرماه ۱۴۰۰ ۲۳۵۲۳۵

1400/10/13
09:11:19
0.0 / 5
308
تگهای خبر: آنلاین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان