رئیس سازمان استاندارد انتقاد كرد

تجارت محصولات حلال در ایران

تجارت محصولات حلال در ایران یاری كالا: رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به اینكه كشور ما در بحث تجارت حلال سهم كمی در بازارهای بین المللی به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: كشور ما در تولید و عرصه ی محصولات حلال به سایر نقاط دنیا و بازارهای بین المللی كوتاهی نموده است كه سازمان ملی استاندارد در زمینه تجارت غذا و گردشگری حلال با همكاری علمای بزرگوار تدابیر اساسی اندیشیده است.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، نیره پیروز بخت در همایش تجلیل از واحدهای نمونه و برگزیده استاندارد آذربایجان شرقی، با اشاره به اینكه استاندارد مقوله ای جدید نیست بلكه از دیر باز در عالم هستی جاری بوده است، اظهار نمود: مقوله ی استاندارد طی سال های گذشته شكل علمی به خود گرفته و فعالیت آن در تمامی كشورهای جهان گسترش پیدا كرده است.
وی با اشاره به شعار "خاطر جمع باش، كالای استاندارد ایرانی میخرم"، كه توسط سازمان ملی استاندارد كشور انتخاب شده است، اظهار داشت: این جمله صرفا شعار نبوده و ما همواره از حقوق مصرف كنندگان دفاع می كنیم.
پیروزبخت خاطرنشان كرد: سازمان ملی استاندارد ایران از سال ۱۳۴۶ عضو سازمان بین المللی استاندارد شده و امسال پوستر روز جهانی سازمان بین المللی استاندارد توسط فردی ایرانی طراحی شده كه با شعار "استانداردها، شهرها را هوشمند می كند"، به این سازمان عرضه شده است.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به اینكه از جانب مسئولان كشوری به بحث دولت الكترونیك و هوشمندی خدمات، تاكید زیادی شده است، اظهار داشت: یكی از مهم ترین مبحث استاندارد سازی تسهیل تجارت و مبادلات بین كشورهاست.
وی تصریح كرد: امروزه هر چه در كشور ما تولید می گردد باید در كشورهای دیگر هم مورد استفاده قرار گرفته و تمامی انسان های این دنیا به عنوان مخلوق خداوند به این تولیدات دسترسی داشته باشند.
پیروزبخت تصریح كرد: با عنایت به بحران های زیست محیطی در كشور، توجه ویژه به این مسائل ضروری بوده و باید برای حل آن تدابیر موثر و اساسی اندیشیده شود.
وی با اشاره به اینكه سازمان ملی استاندارد ایران در عرصه ملی و بین المللی فعالیت های موثری انجام داده است، اظهار نمود: این سازمان در بحث انرژی هر سه ماه یك مرتبه، گزارش تكمیلی از مصرف بهینه ی انرژی به دولت عرضه می دهد و در مورد استاندارد های مواد غذایی، محیط زیست و جایگاه های اختصاصی سوخت CNG ورود پیدا كرده است.
وی با اشاره به آخرین وضعیت سازمان ملی استاندارد ایران در سازمان بین المللی استاندارد، اظهار نمود: بعد از ۵۰ سال عضویت سازمان استاندارد ملی ایران در سازمان ایزو، سال جاری یك بانوی ایرانی به عنوان عضوی از كارگروه هیئت مدیره ی فنی ایزو انتخاب شده كه باعث سربلندی و افتخار كشورمان است.
پیروزبخت با اشاره به اینكه سازمان ملی استاندارد در حوزه ی استانداردهای غذایی و كشاورزی مسئولیت و مدیریت را بر عهده گرفته است، اضافه كرد: حدود ۱۸ كشور عربی در این زمینه تحت نظارت سازمان ملی استاندارد ایران فعالیت می كنند.


 

1396/07/19
23:50:18
5.0 / 5
6377
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان