راه اندازی 3 پست قرنطینه آفات نباتی در خوزستان

راه اندازی 3 پست قرنطینه آفات نباتی در خوزستان خوزستان مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از طریق اندازی ۳ پست قرنطینه ای آفات نباتی در استان اطلاع داد.محسن حسنی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در حوزه حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان نسبت به راه اندازی ۳ پست قرنطینه جدید آفات نباتی در شهرستان های دزفول، گتوند و اندیمشک اقدام شده است که در این بین، پست های قرنطینه در شهرستان های دزفول و اندیمشک فعالیت خویش را شروع کرده اند.

وی ضمن اشاره به این که ۱۱ پست قرنطینه در خوزستان وجود دارد، اضافه کرد: این امر برای کمک و تسهیل در امر صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای روسیه، اتحادیه اوراسیا و ارمنستان و هم کمک به همکاران در مرزهای خروجی لطف آباد در استان خراسان رضوی، آستارا در استان گیلان و نوردوز در استان آذربایجان شرقی انجام شده است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: این پست ها به صورت شبانه روزی و در هفت روز هفته در این شهرستان راه اندازی و به هموطنانی که در بحث صادرات فعالیت دارند، خدمات ارائه می کنند.

حسنی خاطرنشان کرد: کلینیک های گیاه پزشکی این سه شهرستان به صورت شبانه روزی و دائمی حضور دارند و خدمات قرنطینه ای را برای بحث صادرات را انجام می دهند.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: به تازگی حدود ۶۰۰ دستگاه کامیون شامل محصولات کشاورزی همچون کلم، گل کلم، کرفس، شوید و خرما جهت مرز آستارا به مقصد کشور روسیه، مرز لطف آباد به مقصد قزاقستان و مرز نوردوز به مقصد کشور ارمنستان، مورد بازرسی و پلمپ قرنطینه ای قرار گرفتند و در نهایت اسناد و مدارک مورد تایید مدیریت حفظ نباتات از دو پست جدید دزفول و اندیمشک به آنها عرضه شده است.

وی افزود: این اقدام سبب شده است که محصولات کشاورزی استان خوزستان از لحاظ عدم آلودگی به آفات و بیماری های قرنطینه ای و مهم در منطقه، مورد بازرسی قرار گرفته و گواهی سلامت این کالاها با همکاری کلینیک های بخش گیاه پزشکی و هماهنگی سازمان حفظ نباتات کشور، صادر شود.

منبع:

1400/10/04
12:28:29
0.0 / 5
335
تگهای خبر: خدمات , دام , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان