بیمه شدن بیشتر از ۱۲۹ هزار هکتار از اراضی پاییزه خوزستان

بیمه شدن بیشتر از ۱۲۹ هزار هکتار از اراضی پاییزه خوزستان خوزستان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ضمن اشاره به پوشش بیمه ای محصولات پاییزه خوزستان اظهار داشت: تابحال ۱۲۹ هزار و ۴۱۳ هکتار از محصولات پاییزه استان شامل اراضی آبی و دیم بیمه شده اند.تورج نوروزی در گفتگو با ایسنا در مورد آخرین وضعیت کشت محصولات زراعی در پاییز ۱۴۰۰ اظهار نمود: تابحال ۴۲۹ هزار و ۴۰۸ هکتار محصول آبی و ۹۴ هزار و ۷۵۶ هکتار محصول پاییزه دیم در استان کشت شده است.

وی ضمن اشاره به آمار تفکیکی محصولات کشت شده به صورت آبی اضافه کرد: این محصولات شامل ۳۴۲ هزار و ۸۸۲ هکتار گندم، ۴۱ هزار و ۸۶۷ هکتار کلزا، ۱۱هزار و ۶۶۱ هکتار جو، ۱۰ هزار و ۱۰۰ هکتار چغندرقند و ۲۱ هزار و ۸۹۸ هکتار سبزی و صیفی جات می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ضمن اشاره به آمار تفکیکی محصولات کشت شده به صورت دیم اظهار داشت: تابحال ۸۱ هزار و ۴۷۱ هکتار گندم، دو هزار و ۹۴۸ هکتار کلزا و ۱۰ هزار و ۳۳۷ هکتار جو در چارچوب دیم کشت شده است.

نوروزی اظهار داشت: آب موردنیاز محصولات زراعی پاییزه با عنایت به الگوی کشت مصوب و بر مبنای مصوبه ستاد بحران و معاونت حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق استان، تأمین می شود.

وی اضافه کرد: میزان تولید محصولات زراعی پاییزه با عنایت به این که سطح زیر کشت محصولات زراعی تا کنون نهایی نشده و همچنان در حال انجام می باشد و از سویی به علت نامعلوم بودن شرایط جوی در آینده، قابل پیشبینی نیست.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان افزود: با عنایت به این شرایط، فعلاً برای پیشبینی میزان تولید، زود است.

نوروزی به اشاره به سطح محصولات کشاورزی بیمه شده اظهار داشت: از محصولات زراعی آبی تا کنون ۴۶ هزار و ۳۳۳ هکتار که شامل ۳۸ هزار و ۳۴۳ هکتار اراضی گندم، ۶ هزار و ۹۲۹ هکتار کلزا، ۵۷۲ هکتار جو، ۱۷۲ هکتار چغندرقند و ۳۱۷ هکتار سبزی و صیفی جات می شود، زیر پوشش بیمه قرار گرفته اند.

وی افزود: از محصولات زراعی دیم هم تا کنون ۸۳ هزار و ۸۰ هکتار اراضی شامل ۷۱ هزار هکتار گندم، ۳ هزار و ۱۸۲ هکتار کلزا و ۸ هزار و ۸۹۸ هکتار جو بیمه شده اند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ضمن اشاره به میزان بارش ها بیان نمود: میزان بارندگی در استان از آغاز سال تا کنون، ۸۳ میلیمتر بوده که نسبت به سال زرعی گذشته در دوره مشابه، حدود ۴۸ درصد کاهش داشته است.

نوروزی با اشاره به علت تاخیر در انجام کشت پاییزه امسال اظهار نمود: در سال زراعی گذشته، نخستین بارندگی موثر در اوایل آذرماه صورت گرفت اما در سال زراعی جاری، نخستین بارندگی موثر در اواخر آذرماه و به میزان ۵۰ میلیمتر، به وقوع پیوست.
1400/09/30
14:23:23
0.0 / 5
344
تگهای خبر: تولید , سازمان , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان