رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری كشور:

سند پشتیبانی از زاگرس در کمیسیون زیربنایی دولت درحال بررسی است

سند پشتیبانی از زاگرس در کمیسیون زیربنایی دولت درحال بررسی است به گزارش یاری کالا لرستان رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: سند پشتیبانی از زاگرس در کمیسیون زیربنایی دولت درحال بررسی است.


دکتر مسعود منصور در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: مهم تر از مساله زوال بلوط در زاگرس و لرستان این است که بتوانیم رطوبت را در جنگل های بلوط نگه داریم.
وی بیان نمود: تحقق این مورد کمک شایانی به پیشگیری از خشکیدگی بلوط و زوال آن خواهد نمود.
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن اشاره به این که برای حفظ رطوبت در جنگل های بلوط مهم ترین راهکار آبخیزداری است، خاطرنشان کرد: هم اکنون به صورت متناوب با دوره های خشکسالی و سیلاب مواجه هستیم و آنچه که می تواند رواناب ها را در لرستان نگه دارد انجام کارهای آبخیزداری است.
منصور تصریح کرد: مقدمه کار این است که گسترش فعالیتهای آبخیزداری را بعنوان یکی از اولویت های بسیار مهم در لرستان پیگیری نماییم تا هم از سیلاب های احتمالی که خسارات زیادی را در سالهای غرب شهرستان ها و مرکز استان وارد کرد جلوگیری شود و هم با عملیات آبخیزداری بتوانیم سطح منابع طبیعی جنگل و مرتع رطوبت روی سطحی را نگه داریم تا از زمان بیشتری برای جلوگیری نماید.
وی با اشاره به اینکه ستاد ملی پشتیبانی از زاگرس در سطح ملی به ریاست معاون اول رئیس جمهور و دستگاه
دکتر مسعود منصور در جمع خبرنگاران اظهار نمود: مهم تر از مساله زوال بلوط در زاگرس و لرستان این است که بتوانیم رطوبت را در جنگل های بلوط نگه داریم.
وی بیان نمود: تحقق این مورد کمک شایانی به پیشگیری از خشکیدگی بلوط و زوال آن خواهد نمود.
رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن اشاره به این که برای حفظ رطوبت در جنگل های بلوط مهم ترین راهکار آبخیزداری است، خاطرنشان کرد: هم اکنون به صورت متناوب با دوره های خشکسالی و سیلاب مواجه هستیم و آنچه که می تواند رواناب ها را در لرستان نگه دارد انجام کارهای آبخیزداری است.
منصور تاکید کرد: مقدمه کار این است که گسترش فعالیتهای آبخیزداری را بعنوان یکی از اولویت های بسیار مهم در لرستان پیگیری نماییم تا هم از سیلاب های احتمالی که خسارات زیادی را در سالهای غرب شهرستان ها و مرکز استان وارد کرد جلوگیری شود و هم با عملیات آبخیزداری بتوانیم سطح منابع طبیعی جنگل و مرتع رطوبت روی سطحی را نگه داریم تا از زمان بیشتری برای جلوگیری نماید.
وی با اشاره به اینکه ستاد ملی پشتیبانی از زاگرس در سطح ملی به ریاست معاون اول رئیس جمهور و دستگاههای عضو تشکیل و سندی که برای حمایت و حفاظت از زاگرس تنظیم شده است هم اکنون در کمیسیون زیربنایی دولت تحت بررسی است که امیدواریم به تصویب هیات وزیران برسد، اظهار داشت: در این سند، مجموعه شش میلیون هکتار حوزه جنگل های زاگرس همچون لرستان لحاظ شده است.
رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور خاطرنشان کرد: در این سفر هیات دولت به لرستان، برای تسریع اقدامات پیشگیرانه و درمانی اعتباری معادل ۲۰ میلیارد تومان پیشبینی شده که امیدواریم به تصویب برسد و بتوانیم عملیات اجرایی را قوت بیشتری ببخشیم.

های عضو تشکیل و سندی که برای حمایت و حفاظت از زاگرس تنظیم شده است هم اکنون در کمیسیون زیربنایی دولت تحت بررسی است که امیدواریم به تصویب هیات وزیران برسد، اظهار داشت: در این سند، مجموعه شش میلیون هکتار حوزه جنگل های زاگرس همچون لرستان لحاظ شده است.
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور خاطرنشان کرد: در این سفر هیات دولت به لرستان، برای تسریع اقدامات پیشگیرانه و درمانی اعتباری معادل ۲۰ میلیارد تومان پیشبینی شده که امیدواریم به تصویب برسد و بتوانیم عملیات اجرایی را قوت بیشتری ببخشیم.1400/09/19
13:56:53
0.0 / 5
387
تگهای خبر: دام , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان