مخالفت پلیس با برگزاری نمایشگاه پر مخاطب در نمایشگاه بین المللی تهران

مخالفت پلیس با برگزاری نمایشگاه پر مخاطب در نمایشگاه بین المللی تهران رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از مخالفت پلیس با برگزاری هرگونه نمایشگاه پرمخاطب در محل نمایشگاه بین المللی تهران در بزرگراه شهید چمران آگاهی داد.


سردار محمد حسین حمیدی در گفت و گو با ایسنا، درباره تاثیر برگزاری نمایشگاه های پرمخاطب بر ترافیک شهر تهران اظهارکرد: پلیس با برگزاری نمایشگاه های تخصصی مشکلی ندارد؛ اما با برگزاری نمایشگاه های پر مخاطب در محل هایی مانند محل دائمی نمایشگاه بین تهران و دیگر نقاط شهر تهران مخالف است.
وی افزود: در همین راستا نیز از برگزاری این دست نمایشگاهها که می تواند بر روی وضعیت ترافیکی منطقه تاثیر بگذارد جلوگیری خواهد شد چونکه معتقد هستیم در این تصمیم باید نظر تخصصی پلیس و شهرداری نیز به سبب مدیریت ترافیک اعمال شود.
حمیدی با اشاره به ممنوعیت برگزاری نمایشگاه های پر مخاطب در محل نمایشگاه های بین المللی تهران اشاره کرد: با آنکه مسئولیت ساماندهی ترافیک شهر به عهده پلیس راهور و شهرداری تهران است، اما عجیب است که تصمیم گیری در مورد برگزاری نمایشگاه های پر مخاطب در سطح شهر بدون اطلاع این دو دستگاه انجام می شود و بدیهی است که سرفصل هایی چون ترافیک سنگین و آلودگی هوا که محصول این تصمیم در معابر و مناطق اطراف نمایشگاه است در این تصمیم لحاظ نشده است.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب نیز اظهار داشت: اگر این نمایشگاه دارای نقص است باید برای نقصها آن رفع و نمایشگاه های پرمخاطب در آن اجرا شود. ضمن این که این مجموعه دارای امکانات مناسبی نظیر ایستگاه مترو و پارکینگ و... است ومحل قرارگیری آن نیز اخلالی در ترافیک شهری ایجاد نمی کند.
بگفته حمیدی، برگزاری نمایشگاه های پرمخاطب در مناطق داخلی شهر نه توجیه ترافیکی و نه زیست محیطی دارد و با هیچ منطقی نیز قابل توجیه نیست. تجربه پلیس نیز در عرصه مدیریت شهری و ترافیک نشان داده که برگزاری چند نمایشگاه پربازدید که بطور قطع مخاطبان خودش را خواهد داشت طبیعتاً بر روی ترافیک محدوده بزرگراه چمران، خیابان سئول، چهارراه پارک وی، خیابان ولیعصر و البته معابر منتهی به آن تاثیر گذار خواهد بود.
وی افزود: خواسته و مطالبه مردم این است که پلیس برای این مسئله چاره ای بیاندیشد ضمن این که این نمایشگاه ها باتوجه به حجم مخاطب و بازدید کننده می تواند روی روند ترافیک پایتخت در دیگر شریان های شهری نیز تاثیر گذاشته و حتی تا ساعت ها خیابان های مرکز شهر را نیز تحت تاثیر قرار دهد، چونکه پیش بینی حمل و نقل عمومی همچون ایستگاه مترو برای این مساله نشده و مخاطبین اکثرا از خودروی شخصی استفاده می نمایند و این مساله اساسا با اعمال محدودیت و ممنوعیت های پلیس همراه خواهد شد.
1400/09/14
12:25:59
0.0 / 5
389
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان