عباسی:

۱۰ درصد بازار منطقه، تامین اقتصاد ۶۰ میلیون نفر است

۱۰ درصد بازار منطقه، تامین اقتصاد ۶۰ میلیون نفر است به گزارش یاری کالا نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس حضور ایران در اجلاس اکو را در امتداد فعال شدن دیپلماسی منطقه دانست و اظهار داشت: حدود ۶۰۰ میلیون نفر اطرف کشورمان حضور دارند که اگر ۱۰ درصد بازار منطقه ای را به دست بگیریم، بازار ۶۰ میلیون نفر را در دست گرفته ایم.


علیرضا عباسی در گفتگو با ایسنا در مورد سفر پیش روی رئیس جمهور به ترکمنستان اظهار داشت: ما یک ظرفیت منطقه ای داریم که خیلی خوب است. حدود ۶۰۰ میلیون نفر اطرف کشورمان حضور دارند. حتی اگر ۱۰ درصد بازار منطقه ای را به دست بگیریم، بازار ۶۰ میلیون نفر را در دست گرفته ایم.
نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن اشاره به ظرفیت کشاورزی کشور اظهار داشت: تأمین غذای ۶۰ میلیون نفر منطقه نشدنی نیست. سفارت خانه ها و وزارت خارجه دولت قبلی، رایزن بازرگانی و کشاورزی نداشت. ما اصراری به رایزن کشاورزی نداریم چونکه رایزن بازرگانی می تواند همان کار را انجام دهد. دولت قبل این ظرفیت را حذف نمود.
این عضو مجمع نمایندگان استان البرز اظهار داشت: این که در هر سال یک محصول مثل گوجه، سیب زمینی یا پیاز و... را دور می ریزیم یعنی هیچ سیاستی برای بازار محصولاتمان نداریم. سیاست دولت رئیسی استفاده از ظرفیت های منطقه است. این مهم باید از قبل انجام می شد که نشد.
عباسی با اشاره به اینکه نظام صادرات و واردات باید تدوین شود، اظهار داشت: ما باید بدانیم که تولید را برای مصرف داخل انجام می دهیم یا برای صادرات. ما نیازمند رایزنی با کشورهای منطقه هستیم تا ذائقه غذایی کشورهای منطقه را شناسایی کرده و تولید مناسب را انجام دهیم.
نایب رییس کمیسیون کشاورزی سفر آتی رئیس جمهور را "نویدبخش" دانست و اظهار داشت: امیدوارم فعال شدن دیپلماسی منطقه برای داخل کشور برکاتی داشته باشد و سبب تولید و ارتقا درآمدشان شود.
منبع:

1400/09/05
20:58:28
0.0 / 5
381
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان