در جریان سفر معاون وزیر راه عنوان شد

پیشرفت ۳۲ درصدی لایروبی آبراه خورموسی بندرامام

پیشرفت ۳۲ درصدی لایروبی آبراه خورموسی بندرامام خوزستان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از روند اجرای پروژه های توسعه ای در بندر امام بازدید نمود.علی اکبر صفایی در دومین روز از بازدیدهای میدانی خود از روند اجرای پروژه های در دست اقدام در بندر امام خمینی(ره)، از روند اجرائی پروژه های سرمایه گذاری در پس کرانه ها و محوطه های بندری بازدید کرد.

به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، وی با همراهی اعضای هیأت عامل و مدیران کل این سازمان، از پروژه های راه اندازی کارخانه فرآوری، تصفیه و بسته بندی روغن خوراکی، راه اندازی سیلوی ذخیره و نگهداری غلات، تعمیرات اساسی اسکله های ۱۱ و ۱۲، لایروبی کانال خور موسی و تعمیرات اسکله های ۲۷ و ۳۴ در بندر امام خمینی (ره) بازدید کرد.

مجموع اعتبارات پروژه های توسعه ای در بندر امام خمینی (ره) بیش از ۲ هزار میلیارد تومان است که اغلب بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و برمبنای برنامه زمان بندی انتظار می رود قسمتی از این پروژه ها تا آخر سال تکمیل و به بهره برداری برسند.

با بهره برداری از این پروژه ها شرایط بسیار مناسب تر و بهتری برای تردد در بندر امام خمینی (ره) حاصل می شود و همین طور بواسطه استفاده از جاده کمربندی، از بار ترافیک کم می شود.

معاون وزیر امروز از پروژه کارخانه فرآوری دانه های روغنی و خوراک دام و طیور با پیشرفت ۳۰ درصدی و از چهار باب انبارهای نگهداری غلات با سرمایه گذاری بخش خصوصی به متراژ ۳۲ هزار مترمربع به ارزش ۶۲۰ میلیاردریال که به روش جدیدی راه اندازی و سبب ارتقای راندمان شده است، بازدید کرد.

پروژه کارخانه فرآوری روغن خوراکی و تولید خوراک دام و طیور به ارزش ۲۱۷۰ هزار میلیاردریال در مرحله تحکیم بستر قرار دارد. کارخانه فرآوری، تصفیه و بسته بندی روغن خوراکی از پروژه های توسعه ای و سرمایه گذاری بندر امام خمینی(ره) است که با اشتغال زایی برای ۱۵۰ نفر در دست اجرا و تکمیل قرار دارد.

به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، پروژه راه اندازی سیلوی ذخیره غلات بندر امام خمینی (ره)، ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با اتمام این پروژه، سیلوهایی با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن و با اشتغال زایی ۱۵۰ نفر، به بهره برداری خواهد رسید.

بازدید از عملیات لایروبی در آبراه راهبردی خورموسی یکی دیگر از برنامه های بازدید صفایی در بندرامام بود. این پروژه با اعتباری در حدود ۴ هزار و ۲۰۰میلیارد ریال است که سبب ارتقای ایمنی و تسهیل تردد کشتی های با تناژ بسیار بالا در آبراه خورموسی و واردات کالاهای اساسی می شود.

لایروبی کانال خور موسی ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مطابق برنامه، ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار متر مکعب لایروبی در این کانال صورت می گیرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همین طور از روند راه اندازی پروژه تعمیرات اساسی اسکله های ۲۷ تا ۳۴ مجتمع بندری امام خمینی(ره) که با اعتباری معادل ۵۴۸ میلیاردریال با هدف تقویت و ارتقای توان باربری اسکله ها در دست اجرا است، دیدن کرد.

تعمیرات اساسی اسکله های ۲۷ و ۳۴ با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی، روند اجرائی بسیار خوبی دارد. افزایش ظرفیت باربری اسکله ها از تناژ ۴۰ هزار تنی به ۸۰ هزار تن، استفاده از پوشش حفاظتی ضد یون کلر و اجرای تیر تقویتی در دهانه انتهایی عرشه متصل به تونل همچون اهداف پروژه تعمیرات اسکله های ۲۷ و ۳۴ بشمار می رود.
1400/08/27
14:43:37
0.0 / 5
554
تگهای خبر: ارز , اشتغال , تولید , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان