طبق مصوبه كمیته خودرو

امکان فک رهن محصولات خودروسازان زودتر از موعد برقرار شد

امکان فک رهن محصولات خودروسازان زودتر از موعد برقرار شد یاری کالا: خودروسازان داخلی اعلام نموده اند که امکان فک رهن محصولات فروخته شده در قالب فروش فوق العاده و پیش فروش یکساله، زودتر از موعد فراهم شده و این در حالیست که کمیته خودرو در خردادماه مصوب کرد که در رهن ماندن سند خودرو ها به مدت یکسال، از شرایط طرح های فروش حذف شود؛ این مصوبه ابتدا در چند طرح برگزار شده، اجرا شد اما چندی که گذشت، باز هم الزام در رهن شرکت های خودروساز ماندن سند خودرو ها به مدت یکسال در وضعیت ثبت نام طرح ها دیده شد.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، گروه صنعتی ایران خودرو در اطلاعیه ای به نمایندگان مجاز شرکت خود اعلام نموده است که فک رهن محصولات ایران خودرو زودتر از موعد امکان پذیر شده است.
ایران خودرو در این طلاعیه اعلام نموده است:
"بدینوسیله به اطلاع کلیه نمایندگی های می رساند: درباب خودرو های واگذار شده در فروش فوق العاده و پیش فروش به روش قرعه کشی که سند ( فاکتور فروش ) آنها در رهن شرکت ایران خودرو است، مطابق مصوبه اخیر کمیته خودرو، مشتریان محترم می توانند نسبت به یک رهن سند مربوطه زودتر از موعد مقرر در بخشنامه اقدام نمایند. به همین دلیل و برمبنای برنامه زمانبندی شده، واریز مبلغ ترهین و انجام عملیات فک رهن بعد از دریافت پیامک از طرف شرکت ایران خودرو امکان پذیر است.
لازم به ذکر است که انجام عملیات فک رهن توسط شخص مشتری در سایت فروش اینترنتی ایران خودرو (میزکار مشتری) یا مراجعه به نمایندگی برقرار است و مشتری می بایست حتما پس از دریافت پیامک از طرف شرکت ایران خودرو نسبت به انجام پروسه فوق اقدام نماید.
پروسه فک رهن از دو طریق ذیل امکان پذیر است:
۱ - مبادرت به واریز وجه بوسیله کارت بانکی متعلق به خود در میز کار مشتری و در خواست فک رهن
۲ - مشتری پس از مراجعه به نمایندگی و واریز وجه ترهین بوسیله کارت بانکی متعلق به خود در خواست فک رهن کند.
*سند فروش فک رهن شده بعد از تسویه مبلغ ترهین توسط مشتری پس از گذشت ۱۰ روز کاری به نمایندگی های محل ثبت نام ارسال خواهد شد."
باتوجه به این که این امکان مصوب کمیته خودرو است، برای محصولات سایپا نیر لازم الاجراست.
لازم به یادآوری است که بر طبق مصوبه کمیته خودرو که تعیین کننده شرایط ثبت نام و محدودیت ها برای ثبت های فروش خودروسازان هستند، از اواخر خرداد ماه امسال، دو شرط از شرایطی که طرح های فروش حذف شد. الزام در رهن ماندن یکساله سند خودروها و حذف ممنوعیت ثبت نام و صدور فاکتور نزد مجموعه های سایپا و ایران خودرو در ۴۸ ماهه گذشته، دو شرطی بود که قرار بود، حذف شوند. این تصمیم برای چند طرح فروش در ابتدا اجرا شد اما بعد از گذشت چندی، مجدد این محدودیت ها در فهرست محدودیت های ثبت نام خودروسازان دیده شد.
زمانی هم که ایسنا در یکی از مصاحبه ها، موضوع را از معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو، سوال کرد، وی پاسخ داد: برای دو محصول ایران خودرو حذف دو شرط اتفاق افتاد، اما با توجه به این که صورت جلسه این مساله هنوز به ایران خودرو ابلاغ نشده است، این شرط از طرح های ایران خودرو حذف نشده است اما بمحض ابلاغ، طبق توافقات مندرج در صورت جلسه عمل اقدام خواهیم کرد.
منبع:

1400/08/18
20:54:29
0.0 / 5
371
تگهای خبر: بازار , بانك , خودرو , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان