با برگزاری پنجمین دوره نانواستارت آپ صورت می گیرد

پذیرش ایده های استارت آپی در ۱۲ حوزه نانو

پذیرش ایده های استارت آپی در ۱۲ حوزه نانو به گزارش یاری کالا با برگزاری پنجمین دوره رویداد نانواستارت آپ، پذیرش طرح ها در ۱۲ حوزه شروع شد.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، نانواستارت آپ، برنامه حمایتی است که از جانب ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به صورت سالانه برگزار می گردد و طی آن طرح های فناورانه از ایده تا نمونه اولیه توسط حمایت های مادی و معنوی نانواستارت آپ راهبری می شود. برای این منظور طرح های منتخب در نمایشگاهی با هدف عرضه به مشتری و جذب سرمایه گذار، رونمایی خواهند شد.
این رویداد به دنبال حمایت مادی و معنوی از دانشجویان و فارغ التحصیلان مستعدی است که به دنبال کارآفرینی، راه اندازی استارت آپ و حل چالش های موجود در کشور می باشند و در پنجمین دوره این رویداد مبادرت به پذیرش متقاضیان از میان شرکت کنندگان در دهمین مسابقه ملی فناوری نانو شده است.
مرحله اول دهمین مسابقه ملی فناوری نانو به صورت مجازی در تابستان ۱۴۰۰ برگزار شد و تمام افرادی که در این آزمون شرکت کردند، مجاز به ثبت نام اولیه در پنجمین دوره نانواستارت آپ هستند. دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی، دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع تحصیلات تکمیلی دارای ایده در حوزه نانو و دانشجویان و فارغ التحصیلانی که تابه حال موفق به ساخت یک نمونه آزمایشگاهی (یا نمونه بالغ تر) از محصول خود (محصول باید نانویی باشد) شده اند، از مخاطبان این رویداد فناورانه حوزه نانو هستند.
دانشجویان یا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی (دسته اول) که متولد ۱۳۷۵ و پس از آن هستند، واجد شرایط ثبت نام در نانواستارت آپ هستند و به منظور تعیین برگزیدگان، این افراد در دو بخش علمی و کارآفرینی رتبه بندی می شوند. نمره علمی افراد با عنایت به نتیجه آزمون مرحله اول مسابقه ملی فناوری نانو تعیین خواهد شد.
نمره کارآفرینی با برگزاری آزمون کارآفرینی محاسبه می شود و ۳۰ نفر اول، بلیط شرکت در کمپ کارآفرینی نانواستارت آپ را دریافت خواهند کرد. این کمپ به صورت حضوری و غیرحضوری در زمستان ۱۴۰۰ برگزار می شود و برترین ها، گواهی قبولی در کمپ و جوایز مربوط را دریافت خواهند کرد.
متقاضیان دسته دوم و سوم این رویداد هم برای ثبت نام نسبت به تکمیل فرم های مربوط و شرکت در آزمون های کارآفرینی اقدام خواهند کرد تا بعد از پذیرش اولیه، با برگزاری جلسات مشاوره برای عرضه پیشنهاده پژوهشی در جلسه داوری حاضر شوند و بعد از پذیرش نهایی از حمایت های مادی و معنوی برنامه برای دستیابی به نمونه اولیه کارآمد به منظور عرضه به مشتری یا سرمایه گذار بهره مند می شوند.
به نقل از ستاد نانو، تصفیه آب و پساب، بازیافت و مدیریت پسماند، پاکسازی و تفصیه هوا، نانو مواد صنعتی، رفع آلودگی صوتی، رنگ و پوشش، تجهیزات آزمایشگاهی سنتز و آنالیز نانو مواد، تجهیزات و وسایل پزشکی و ملزومات پزشکی و دامپزشکی، باتری و ذخیره ساز، مواد پیشرفته برای کاربری نظامی و دفاعی، سنسور و ابزار دقیق و دیود و ال ای دی همچون حوزه های کاری این برنامه است.1400/08/09
12:03:05
0.0 / 5
453
تگهای خبر: ابزار , دام , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان