مدیركل شیلات استان:

۳۳ درصد تولید ماهیان گرمابی کشور به خوزستان اختصاص دارد

۳۳ درصد تولید ماهیان گرمابی کشور به خوزستان اختصاص دارد به گزارش یاری کالا خوزستان مدیرکل شیلات خوزستان با اعلان اینکه 33 درصد از تولید ماهیان گرمابی کشور به خوزستان اختصاص دارد، اظهار داشت: شهرستان بهبهان 50 درصد میزان تولیدات ماهیان گرمابی در استخرهای دو منظوره ( کشاورزی و پرورش آبزیان) استان خوزستان را به خود مختص کرده است.فتح الله ابوعلی، امروز، ۳۰ مهرماه در حاشیه مراسم برداشت ماهی از استخرهای دو منظوره کشاورزی در شهرستان بهبهان در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: برنامه راه اندازی استخرهای دو منظوره در اراضی کشاورزی که از چاه آب تغذیه می شوند در قالب توسعه آبزی پروری در کشور صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: یکی از محوری ترین رویکرد های این اداره کل، ترویج استفاده از تکنولوژیهای جدید بمنظور ارتقای کمی و کیفی تولید آبزیان به وسیله پرورش دهندگان است.

این مقام مسئول، با اعلان اینکه استان خوزستان هم اکنون ۳۳ درصد از کل تولیدات ماهیان گرمابی کشور را به خود مختص کرده است، از افزایش راندمان و بهبود تولید آبزی پروری استان در سال ۹۹ آگاهی داد و اظهار داشت: با وجود کاهش ۴ درصدی سطح زیر کشت شاهد رشد ۱۰ درصدی تولیدات آبزی پروری در استان بودیم.

ابوعلی افزود: امسال ۳۰ استخر دو منظوره پرورش ماهی در این شهرستان با هدف افزایش تولید در واحد سطح درحال فعالیت هستند.

مدیرکل شیلات خوزستان اشاره کرد: شهرستان بهبهان ۵۰ درصد میزان تولیدات ماهیان گرمابی در استخرهای دو منظوره ( کشاورزی و پرورش آبزیان) استان خوزستان را به خود مختص کرده است.

به گفته وی، میزان تولیدات ماهیان گرمابی در شهرستان بهبهان امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲۲ درصد و سطح زیر کشت نیز ۲۰ درصد بالا رفته است.

ابوعلی در ادامه سطح زیر کشت این استخرها را ۲۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع خواند و اضافه کرد: پیش بینی می شود امسال ۱۵۳ تن ماهی گرمابی گونه کپورمعمولی و آمور از این منطقه برداشت شود.

مدیرکل شیلات خوزستان، پایین بودن هزینه سرمایه گذاری برای بهره مندی از این طرح، غنی سازی آب خروجی و افزایش محصولات کشاورزی مرغوب و با کیفیت را همچون مزایای ایجاد استخر دو منظوره پرورش ماهی در کنار زمینهای زراعی عنوان نمود.

وی، با اعلان اینکه هدایت این پساب ها میزان مصرف کود را تا حدودی می کاهد، اظهار نمود: به ازای هر تن غذای داده شده به ماهی ۳۰ کیلوگرم در مصرف کودهای شیمیایی صرفه جویی می شود و این اقدام از نظر زیست محیطی نکته قابل توجهی است.

ابوعلی با اشاره به نوع تسهیلات ارائه شده به متقاضیان، اظهار داشت: پرورش دهندگان واجد شرایط جهت گرفتن وام به بنیاد برکت معرفی شده و بچه ماهی رایگان در اختیار این افراد قرار می گیرد.

گفتنی است در این مراسم نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان، فرماندار شهرستان بهبهان، روسای ادارات شیلات، امور آب، محیط زیست، منابع طبیعی و امور عشایر شهرستان و مسئول دفتر نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.
1400/08/01
09:33:41
0.0 / 5
572
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان