وزیر جهاد كشاورزی:

انتقال آب از سد میرزای شیرازی به خفر دنبال می شود

انتقال آب از سد میرزای شیرازی به خفر دنبال می شود به گزارش یاری کالا فارس وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: انتقال آب از سد میرزای شیرازی که اصلی ترین مطالبه مردم خفر است، با مدلی که با نماینده مردم این شهرستان توافق کردیم دنبال می شود و امیدواریم این حقابه تخصیص یافته و کار انتقال اجرائی شود.


سید جواد ساداتی نژاد شامگاه چهارشنبه ۲۱ مهرماه در اولین روز سفر خود به فارس و حضور در شورای اداری شهرستان خفر، عنوان کرد: مدل مد نظر برای طرح انتقال آب مذکور شامل مشارکت ذی نفعان، اعطای تسهیلات بانک کشاورزی و حمایت های دولت برای خط انتقال ۷۰ کیلیومتری آب می شود.
او با اعلان اینکه امیدواریم طرح مذکور در چند سال آینده اجرائی شود، اظهار نمود: خفر یک شهرستانی است که بعنوان یک قطب در زمینه کشاورزی فارس می شود از آن نام برد. مردم بسیار کوشا و فعال در زمینه کشاورزی دارد و ما باید تلاش هایمان، فعالیت هایمان و خدمات مان را در همین حوزه کشاورزی تمرکز دهیم.
ساداتی نژاد با اشاره به این که شهرستان خفر ظرفیت بالقوه ای در بخش کشاورزی دارد، اضافه کرد: پیشنهاد می کنم طرح شهرک صنعتی در این شهرستان به شهرک کشاورزی تبدیل گردد، برای اینکه که توانمندی کشاورزی و باغداری خوبی موجود است.
بگفته او: اگر اصراری بر تاسیس شهرک صنعتی هست، یک شهرک کشاورزی نیز در این منطقه راه اندازی شود و یا یک شهرک گلخانه ای، می توانیم تسهیلات خیلی خوبی را برای توسعه گلخانه که اشتغالزا هم هست برای جوانان فارغ التحصیل اختصاص داده و با سرعت هم مجوزهای آن صادر شود.
خفر رتبه نخست کشت گل نرگس در فارس را دارد
وزیر جهاد کشاورزی با اعلان اینکه در شهرستان خفر بیش از ۵۰۰ هکتار از اراضی زراعی به کشت گل نرگس اختصاص دارد، افزود: با این سطح زیر کشت، مقام اول در کشت گل نرگس در فارس را به خود مختص کرده است بدین جهت این مسئله نیاز به حمایت و مدیریت دارد.
ساداتی نژاد با تاکید بر این که کشت گل نرگس در شهرستان خفر باتوجه به توانمندی های موجود می تواند توسعه یابد، عنوان کرد: برای این منظور باید در موارد مختلف سرمایه گذاری کرد، خصوصاً برای افزایش عملکرد تولید گل در واحد سطح، اگر بتوانیم کارهای اصلاحی صورت گیرد.
ساداتی نژاد به موضوع تولید نهال در شهرستان خفر نیز گریزی زد و بیان کرد: برای ایجاد یک باغ مادری نمونه که می تواند در موضوع صادرات نهال فعال باشد باید بررسی و تحقیق های لازم صورت گیرد.
او ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا خصوصاً شهدای شهرستان خفر افزود: سفرهای استانی رییس جمهور محترم و هیات دولت نمادی از مردمی بودن این دولت است؛ تلاش مان برای رفع مسائل و مشکلات با کمک خود مردم است، چونکه بزرگترین سرمایه این انقلاب و این کشور مردم عزیز ما هستند؛ کشور را باید با همین مردم به ویژه با جوانان عزیز ساخت.
منبع:

1400/07/22
13:29:10
0.0 / 5
575
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان