کدام کشورها پوشاک ایرانی می پوشند؟

کدام کشورها پوشاک ایرانی می پوشند؟ به گزارش یاری کالا رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک، اظهار داشت که پوشاک ایران به کشورهای اروپایی همچون آلمان و کشورهای همسایه همچون عراق، ترکیه، افغانستان و ارمنستان صادر می شود.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، ابوالقاسم شیرازی امروز در یک نشست خبری که در اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک برگزار شد، اظهار داشت: تولید پوشاک در کشور از ارزش افزوده بالایی برخوردار می باشد و در این صنعت نسبت به سایر صنایع میتوان با هزینه کمتر، اشتغال بیشتری ایجاد کرد. با عنایت به تولید پوشاک ایرانی باکیفیت و قیمت مناسب تولیدات ما با تولیدات خارجی قابل رقابت و تولیدات اغلب تولیدکنندگان پوشاک صادرات محور است. ازاین رو اگر رایزنان تجاری در کشورهای مختلف فعال شوند صادرات در این بخش هم قابل گسترش است.
وی با اشاره به اینکه بخشی از تولیدات پوشاک کشور به کشورهای اروپایی همچون آلمان و بخشی هم به کشورهای همسایه همچون عراق، ترکیه، افغانستان و ارمنستان صادر می شود، اظهار نمود: با عنایت به تولیدات باکیفیت کشور ترکیه یکی از خریداران شلوارهای جین تولیدی توسط تولیدکنندگان ایرانی است.
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک، همینطور ضمن اشاره به تعطیلات مکرر واحدهای صنفی طی دو سال گذشته به دلیل کرونا، خاطرنشان کرد: این در شرایطی است که طی دو سال گذشته تولیدکنندگان پوشاک تعطیل نکردند و در زمان احتیاج به ماسک هم نیاز جامعه را تأمین کردند. همینطور در دو سال قبل پدیده دست فروشان و بساط گستری به دلیل تعطیلی مکرر واحدهای صنفی گسترش یافته است.
وی عملکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مبارزه با عرضه پوشاک قاچاق را خوب توصیف کرد و اظهار داشت: پنج درصد از تولیدات پوشاک در کشور توسط بنگاه های بزرگ صنعتی و ۹۵ درصد هم توسط بنگاه های کوچک و متوسط تأمین می شود.
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک در ادامه ضمن اشاره به برگزاری نمایشگاه پوشاک در شهر آفتاب اظهار داشت: باوجود این که یکی از نیازهای جدی تولیدکنندگان این بخش برگزاری نمایشگاه بوده، تابحال به علت برخی کارشکنی ها موفق به برگزاری چنین نمایشگاهی در نمایشگاه های بین المللی تهران نشدیم. اما با رایزنی های انجام شده بالاخره این موفق شدیم تا شرایط برگزاری این نمایشگاه را در شهر آفتاب فراهم نماییم. بر مبنای اقدامات انجام شده نمایشگاه پوشاک در شهر آفتاب از ۲۰ تا ۲۳ مهر با حضور ۱۰۰ تولید کننده پوشاک برگزار می گردد که حدود ۱۰ تولیدکننده شرکت کننده در این نمایشگاه جزو برندهای معروف و برتر هستند.
ورود سالانه ۲ میلیارد دلار پوشاک به کشور
همینطور مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب اظهار داشت: باوجود ممنوعیت واردات پوشاک سالانه ۲ میلیارد دلار پوشاک به صورت رسمی و غیررسمی وارد کشور می شود. این در شرایطی است که با عنایت به کیفیت تولیدات داخلی اصلا نیازمند واردات پوشاک نیستم.
مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب ضمن اشاره به برگزاری نمایشگاه پوشاک در این نمایشگاه طی روزهای آتی اضافه کرد: کیفیت پوشاک ایرانی اگر بهتر از پوشاک خارجی نباشد هم سطح است. اما برای توسعه این صنعت نیازمند برندینگ هستیم. یکی از اشکالات بخش نمایشگاهی کشور انحصار دولت می باشد و بنابراین حوصله از بخش خصوصی برای رقابت گرفته شده است. با انحصار دولت در بخش های مختلف صنعت قدرت خلاقیت از بخش های مختلف گرفته می شود.
مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب اظهار نمود: ایران در سال ۱۲۸۵ نخستین کشور از خاورمیانه بود که در نمایشگاه بین المللی بریتانیا شرکت کرد و کشورهای همسایه ما در آن دوران حتی با واژه صنعت نمایشگاهی آشنا نبودند اما امروز همسایگان ما اکسپوهای جهانی برگزار می کنند و ما حتی نامزد برگزاری اکسپو نشده ایم. این در شرایطی است که در هر دوره برگزاری کشور برگزار کننده می تواند ۶۰ میلیارد دلار درآمد کسب کند.
منبع:

1400/07/18
11:45:36
0.0 / 5
470
تگهای خبر: ارز , اشتغال , تولید , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان