محمدنژاد:

تولیدکنندگان به سمت کیفی سازی کالاها با قیمت مناسب حرکت کنند

تولیدکنندگان به سمت کیفی سازی کالاها با قیمت مناسب حرکت کنند به گزارش یاری کالا یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: ورود کالاهای خارجی که مشابه آنان در داخل تولید می شود در نظام بازار بی نظمی به وجود آورده و بر تولید محصولات داخلی اثر منفی می گذارد.


پرویز محمدنژاد در گفت و گو با ایسنا، درباره تاثیر ممنوعیت واردات لوازم خانگی در بازار، بیان کرد: اصل در اقتصاد بر جایگزینی دلالت دارد. اگر شما نتوانید در داخل کشور یا منطقه خود مصرف کنندگان را راضی کنید و رضایت آنان را جلب نمایید، نمی توانید در زمینه صادرات نیز موفق عمل کنید و یکی از اشکالات اساسی این روز های کشور ما این است که تولید کنندگان داخلی ما نمی توانند رضایت مصرف کنندگان را جلب کنند.
ایشان سپس اظهار نمود: متاسفانه تولید کنندگان داخلی چه به لحاظ کیفی محصولات و چه به لحاظ ارزش مالی نتوانستند رضایت مردم را جلب کنند. امروز تاکید همه بخش ها و مقام معظم رهبری بر این است که تولیدکنندگان به سمت کیفی سازی محصولات داخلی با قیمت مناسب حرکت کنند.
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: آمار و ارقام نشان میدهد که کیفیت محصولات داخلی روبه رشد است و این نوید خوبی برای کشور می باشد. تولید کنندگان در تلاش هستند که هم بازار داخلی را اشباع کنند و هم رضایت متقاضیان خودرا جلب نمایند. بدین ترتیب بستر لازم برای صادرات کالاها نیز فراهم خواهد شد.
محمدنژاد در آخر اشاره کرد: این که جلوی واردات لوازم خانگی گرفته شده به قانونی باز می گردد که قبلا مصوب شده است. برمبنای قانون، واردات کالاهایی که مشابه آنان در داخل تولید شده و می تواند نیاز کشور را تامین کند، ممنوع می باشد. منطقی است تا همه از اجرای این قانون حمایت نماییم چونکه ورود کالاهای خارجی می تواند در نظام بازار بی نظمی به وجود آورده و بر تولید محصولات داخلی اثر منفی بگذارد.
منبع:

1400/07/17
11:33:19
0.0 / 5
511
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان