سبزی:

رانت موجود در زمینه توزیع نهاده های کشاورزی برداشته شود

رانت موجود در زمینه توزیع نهاده های کشاورزی برداشته شود به گزارش یاری کالا مرکزی نماینده ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در زمینه مشکلات نهاده های دامی و کشاورزی، کمبود یک قسمت قضیه است و بی عدالتی در توزیع نهاده ها مشکل دیگری است، برخی افراد نهاده را در بازار آزاد می فروشند تا جایی که دست تولیدکننده واقعی به نهاده نمی رسد، بر این اساس باید بر این مهم نظارت شود تا رانت دراین زمینه برداشته شود.


حجت الاسلام سبزی پنجشنبه ۱۵ مهرماه در جریان بازدید وزیر جهاد کشاورزی از عشایر زرندیه، در جمع روستاییان و عشایر روستای قشلاقی لقو اظهار نمود: امسال برای نخستین بار در مجلس بودجه ای برای محرومیت زدایی تصویب گردید.
وی با اعلان اینکه خدمات زیادی به محرومان ارائه شده ولی کافی نیست، اضافه کرد: مشکلات و محرومیت های کسانی که در خط مقدم تولید هستند و عشایر هم همچون همین افراد هستند بسیار است و باید رفع گردد. بر این اساس انتظار می رود که مسئولان بصورت شبانه روزی کار کنند و در خدمت مردم باشند.
سبزی اظهار نمود: عشایر باوجود مشکلاتی که در زمینه تامین نهاده دارند، در خط مقدم تولید فعالیت می نمایند و توقع چندانی هم ندارند. رفع مشکلات عشایر همت جهادی می خواهد به ویژه این که مردم هم در این امور مشارکت می کنند.
وی یکی از اشکالات اساسی کشاورزان ساوه و زرندیه را تعارض با منابع طبیعی دانست که باید هرچه زودتر حل شود و تکلیف کشاورزان معلوم شود تا بتوانند برای زمین هایشان سند بگیرند و اظهار داشت: امید است با اجرائی شدن طرح های کشاورزی موجود، موانع موجود در راه تولید برطرف شود و کشاورز دغدغه نداشته باشد.
سبزی اظهار نمود: در زمینه مشکلات نهاده های دامی و کشاورزی، کمبود یک قسمت قضیه است و بی عدالتی در توزیع نهاده ها مشکل دیگری است، برخی افراد نهاده را در بازار آزاد می فروشند تا جایی که دست تولیدکننده واقعی به نهاده نمی رسد، بر این اساس باید بر این مهم نظارت شود تا رانت دراین زمینه برداشته شود.
وی با اعلان اینکه بحث آب کشاورزی هم مسئله دیگری است، اظهار داشت: ما در زرندیه دشت ممنوعه داریم. در این منطقه چاه هایی حفر شده است، مسئله اینجاست که بعضی چاه ها ۳۰۰ خانوار را پوشش می دهند و در طرف دیگر برخی شرکت های خصوصی به تنهایی چندین چاه دارند و اگر بحث تعدیل چاه ها مطرح باشد نباید برای هر دو یک نسخه پیچیده شود چون در این صورت آن خانوارها متضرر می شوند چون زمینهای کشاورزی آنها غرقابی است.
این نماینده مجلس اظهار داشت: تا آن زمان که جهاد کشاورزی به سمت مکانیزاسیون آبیاری نرفته این تعدیل های چاه ها نباید صورت بگیرد.

منبع:

1400/07/15
20:39:07
0.0 / 5
424
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان