صدور ماهانه ۵۰۰ پروانه ساخت در تهران

صدور ماهانه ۵۰۰ پروانه ساخت در تهران به گزارش یاری کالا مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران از صدور ۲ هزار و ۴۹۱  مورد پروانه ساختمانی طی ۵ ماهه نخست سال جاری خبرداد و اعلام نمود: منطقه ۱۵ بیشترین صدور پروانه به تفکیک مناطق ۲۲گانه و منطقه ۲۱، در مقایسه با تعداد پارسل های هر منطقه بیشترین درصد صدور پروانه را در این زمان داشته است.


به گزارش یاری کالا به نقل از خبر آنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، سلیمی تاکید کرد: آمار عرضه شده با عنایت به تنوع و تعداد املاک واقع در محدوده جغرافیایی مناطق ۲۲ گانه بوده و ملاک برتری و ارزشیابی مناطق ۲۲ گانه در صدور پروانه نیست. حامد سلیمی با مقایسه آمار صدور پروانه ۵ ماهه نخست سال جاری با مدت مشابه سال قبل اظهار داشت: از آغاز فروردین تا آخر مرداد ماه سال جاری، ۲ هزار و ۴۹۱ مورد پروانه ساختمانی صادر شده که این آمار در مدت مشابه سال قبل، ۳ هزار و ۴۶ مورد بوده است.
وی افزود: از لحاظ مساحت ساخت و ساز هم در ۵ ماه اول سال جاری، مجوز ساخت برای حدود ۴ میلیون مترمربع صادر شده؛ این در شرایطی است که این عدد در مدت مشابه سال قبل بیشتر از ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار مترمربع بوده است. ازاین رو شاهد کاهش حدود ۸ درصدی ساخت وساز از لحاظ مساحت هم هستیم.
سلیمی تشریح کرد: از تعداد پروانه های صادره در ۵ ماه نخست سال جاری، ۲ هزار و ۳۰۳ مورد در پهنه R (مسکونی)، ۱۳۷ مورد در پهنه M (مختلط تجاری، اداری و مسکونی) و ۴۹ مورد در پهنه S (کار و فعالیت) قرار دارند.
وی ادامه داد: از مجموع پروانه های صادر شده پارسال هم ۲ هزار و ۷۸۹ مورد در پهنه مسکونی، ۱۹۱ مورد در پهنه مختلط و ۶۶ مورد در پهنه کار و فعالیت بوده است.
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران با اشاره به اینکه شهر تهران دارای ۸۸۶ هزار و ۶۰۰ پارسل است، اظهار داشت: از میزان کل پارسل های موجود در شهر تهران، ۴.۳۶ درصد در منطقه یک، ۵.۹۹ درصد در منطقه دو، ۳.۴۶ درصد در منطقه سه، ۹.۱۳درصد در منطقه چهار، ۵.۳۸ درصد در منطقه پنج، ۳.۱۴ درصد در منطقه شش، ۴.۳۸ درصد در منطقه هفت، ۴.۸۹ درصد در منطقه هشت، ۲.۱۴ درصد در منطقه نه، ۴.۷۱ درصد در منطقه ۱۰، ۳.۸۴ درصد در منطقه یازده، ۵.۱۱ درصد در منطقه دوازده، ۳.۰۴ درصد در منطقه سیزده، ۵.۹۰ درصد در منطقه چهارده، ۸.۸۳ درصد در منطقه پانزده، ۴.۴۲ درصد در منطقه شانزده، ۳.۹۲ درصد در منطقه هفده، ۵.۴۵ درصد در منطقه هجده، ۳.۵۰ درصد در منطقه نوزده، ۴.۹۶ درصد در منطقه بیست، ۱.۹۳درصد در منطقه بیست و یک و ۱.۵۳ درصد از پارسل های شهر تهران در منطقه بیست و دو قرار دارد.
سلیمی ضمن اشاره به فراوانی درصد تعداد صدور پروانه نسبت به تعداد پارسل های کل هر منطقه در سال۱۴۰۰ عنوان کرد: در ۵ ماه نخست سال جاری، منطقه ۲۱ با صدور پروانه برای ۰.۵۵ درصد املاک منطقه، بیشترین درصد تعداد صدور پروانه نسبت به تعداد پارسل های کل منطقه را دارد و سپس منطقه ۲۲ با ۰.۴۴ درصد و منطقه ۱۵ با ۰.۳۶ درصد به ترتیب در ردیف دوم و سوم قرار دارند. همینطور منطقه ۱۸ با ۰.۱۴ درصد، کمترین درصد تعداد صدور پروانه نسبت به تعداد پارسل های کل منطقه را داشته است.
وی افزود: همینطور در سال ۹۹، بیشترین درصد تعداد صدور پروانه نسبت به تعداد پارسل های کل هر منطقه در ارتباط با منطقه ۲۲ با ۰.۹۶ درصد، سپس منطقه ۲۱ با ۰۷۱ درصد و منطقه ۱۵ با ۰.۴۶ درصد بوده است که در همین سال، منطقه ۱۰ با ۰.۲۰ درصد کمترین درصد تعداد صدور پروانه نسبت به تعداد پارسل های کل منطقه را به خود مختص کرده است.
وی در مورد فراوانی مساحت ساخت و ساز در مناطق ۲۲گانه هم اظهار داشت: در ۵ ماه نخست سال جاری مناطق۲۲، ۴ و ۲ مجوز بیشترین مساحت ساخت وساز را داشته و مناطق ۹، ۱۹ و ۱۰ مجوز کمترین مساحت ساخت وساز را گرفته اند، این در شرایطی است که در مدت مشابه سال قبل مناطق ۵، ۴ و ۱ بیشترین و مناطق ۱۶، ۱۰ و ۱۷ کمترین مجوز ساخت و ساز را دریافت کرده اند.
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران ضمن اشاره به فراوانی صدور پروانه در مناطق ۲۲ گانه اظهار داشت: در ۵ ماه نخست سال ۱۴۰۰ بیشترین تعداد صدور پروانه، ۲۸۱ مورد در منطقه ۱۵، ۲۲۷ مورد در منطقه ۴ و ۱۷۹ مورد در منطقه ۲ بوده است، همینطور منطقه ۲۲ با ۶۰ مورد، منطقه ۹ با ۶۰ مورد و منطقه ۶ با ۶۲ مورد کم ترین میزان صدور پروانه در این زمان را داشته اند. سلیمی بیان نمود: در ۵ ماه نخست سال ۹۹ نیز، بیشترین فراوانی صدور پروانه در ارتباط با منطقه ۱۵ با ۳۵۸ مورد، منطقه ۴ با ۲۵۶ مورد و منطقه ۱۴ با ۲۲۶ مورد بوده است؛کم ترین میزان صدور پروانه هم به ترتیب در منطقه ۹ با ۴۹ مورد، منطقه ۱۰ با ۸۳ مورد و منطقه ۶ با ۸۸ مورد صورت گرفت. وی در مورد پروانه های صادره به تفکیک مناطق ۲۲گانه اظهار داشت: در ۵ ماهه نخست سالجاری برای منطقه یک(۱۱۱ فقره)، منطقه دو(۱۷۹ فقره)، منطقه سه(۱۰ فقره)، منطقه چهار(۲۲۷ فقره)، منطقه پنج(۸۸ فقره)، منطقه شش(۶۲ فقره)، منطقه هفت(۱۱۲ فقره)، منطقه هشت(۱۵۴ فقره)، منطقه نه(۶۰ فقره)، منطقه ده(۹۵ فقره)، منطقه یازده(۷۸ فقره)، منطقه دوازده(۷۴ فقره)، منطقه سیزده(۷۹ فقره)، منطقه چهارده(۱۶۰ فقره)، منطقه پانزده(۲۸۱ فقره)، منطقه شانزده(۱۱۶ فقره)، منطقه هفده(۵ فقره)، منطقه هجده(۶۸ فقره)، منطقه نوزده(۶۵ فقره)، منطقه بیست(۱۰۲ فقره)، منطقه بیست ویک(۹۵ فقره) و منطقه بیست ودو(۶۰ فقره) پروانه صادر گردیده است. ۲۳۵۲۳۱


منبع:

1400/06/16
23:41:24
0.0 / 5
286
تگهای خبر: آنلاین , ارز , دام , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان