انتقاد سخنگوی کمیسیون کشاورزی به یک نماینده مخالف وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی

انتقاد سخنگوی کمیسیون کشاورزی به یک نماینده مخالف وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس در پاسخ به بیانات نماینده خرم آباد که با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی مخالفت کرده بود، اظهار داشت: نماینده مردم خرم آباد در سخنان خود به صورتی جایگاه فراکسیون ها را در مجلس تنزل دادند و با این جمله که اگر نمایندگان به شوخی هم به وزرای پیشنهادی رأی دهند، در قیامت بصورت جدی موآخذه خواهند شد، توهین کردند.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام احد آزادی خواه در جلسه علنی عصر امروز(دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده ۷۵ بخشنامه داخلی در پاسخ به اظهارات مهرداد ویس کرمی، نماینده مردم خرم آباد در مجلس اظهار داشت: آقای ویس کرمی در بین صحبت های خود تلویحاً نکته ای را بیان کرد در خصوص این که اگر نمایندگان به شوخی هم به وزرای پیشنهادی رأی دهند، در قیامت بصورت جدی موآخذه خواهند شد. در دفاع از حقوق همکاران خود باید بگویم که آنها از ساعت ۶ الی ۷ بامداد در مجلس مستقر شده و تا ساعت ۱۹ و گاهی تا پاسی از شب برای دقت بیشتر، تأمل، مراقبت و عدم ارائه رأی اشتباه جلسات خودرا برگزار می کنند. این که همکاری این مساله را به شوخی بگیرد، جفا به وکلای ملت و نمایندگان است. این نمایندگان با رأی ملت به مجلس آمده اند و بی حرمتی به آنها در حقیقت بی حرمتی به رأی مردم است.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس خطاب به ویس کرمی اظهار داشت: نماینده مردم خرم آباد همین طور در سخنان خود به صورتی جایگاه فراکسیون ها را در مجلس تنزل دادند، در صورتیکه وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم بیشتر در جلسات این فراکسیون ها حضور یافته اند و فراکسیون ها جلسات خودرا خارج از ساعات اداری و ساعت ۶ یا ۷ بامداد برگزار کرده تا خدمتی به کشور انجام دهند، بدین سبب نباید فراکسیون ها را اینطور مورد خطاب قرار داد.
آزادیخواه همین طور در پاسخ به این سخن نماینده خرم آباد که شما طلبه هستید و در کمیسیون کشاورزی فعالیت دارید، اظهار داشت: با افتخار دو دوره است که نماینده مجلس هستم و بخشنامه داخلی مجلس به من اجازه حضور و عضویت در کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست را داده است. من تحصیلات حوزوی دارم و با تمام وجود به طلبه بودن خود افتخار می کنم، البته تحصیلات دانشگاهی نیز دارم و در مقطع دکتری تحصیل کرده ام. همین طور آزمون و کنکور داده ام و ذره ای از رانت استفاده نکرده ام.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس یازدهم اشاره کرد: ویس کرمی پزشک است و مسلماً باید در کمیسیون بهداشت حضور می یافت، اما با اجازه ای که بخشنامه داخلی مجلس به نمایندگان داده، وی در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری حضور یافته است. بدین سبب مواردی که خلاف بخشنامه نیست را نباید به نحوی القا کرد که مغایر با قانون جلوه داده شود و به همکاری بی حرمتی نشود. ساداتی نژاد نیز نه به تبلیغ و نه به تخریب من نیاز دارد، همکاران، وی را می شناسند و تصمیم خودرا نیز تا حالا گرفته اند و آنچه را که خدا کمک نماید، اتفاق خواهد افتاد.
آزادی خواه در آخر خطاب به محمدباقر قالیباف اظهار داشت: بر طبق قانون، اگر نماینده ای با دریافت رأی اعتماد عضو کابینه دولت شود، دیگر نیازی به ارائه استعفا ندارد. بدین سبب نمایندگان با توجه و دقت بیشتر به حقوق نمایندگی، به نمایندگی از ملت عزیز ایران اسلامی حرمت بگذارند.1400/06/01
21:13:17
0.0 / 5
2823
تگهای خبر: بهداشت , حقوق , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان