خبر خوب برای صنوف تولیدی تهران

خبر خوب برای صنوف تولیدی تهران به گزارش یاری کالا در پنجاه و دومین نشست هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار، توسعه و نوسازی واحدهای صنفی تولیدی مستقر در داخل و خارج از شهرک ها و نواحی صنعتی، در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران بلامانع شد.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای اعلام نمود که در جهت تسهیل توسعه واحدهای صنفی، صنعتی و معدنی در محدوده شعاع ۱۲۰ کیلومتری استان تهران و با تصویب هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار در تاریخ ۲۸ تیر ماه، صدور مجوز توسعه و نوسازی برای واحدهای دارای پروانه بهره برداری و پروانه کسب تولیدی و کارت شناسایی مستقر در داخل و خارج شهرک ها و نواحی صنعتی، تا حداکثر دو برابر ظرفیت موجود در زنجیره تولید در عرصه و اعیان موجود با رعایت ضوابط زیست محیطی بلامانع است.
همینطور سازمان حفاظت محیط زیست مکلف است به استعلام های در ارتباط با توسعه واحدهای صنفی و صنعتی تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز از تاریخ تکمیل مدارک و مستندات پاسخ دهد.
گفتنی است که یداله صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران (صمت) پیش از تصویب این طرح گفته بود که از سال ۱۳۴۶، مصوبه استقرار صنایع بزرگ در تهران را محدود کرده و علاوه بر این هیئت وزیران ضوابطی تحت عنوان ضوابط استقرار تصویب کرده که به لحاظ محدودیت سرزمینی تهران، حجم ترافیک، تردد و محدودیت در مباحث زیست محیطی، تاکید کرده که واحدی جدید صنعتی در استان تهران به جز صنایع پوشاک، غذایی و دانش بنیان ایجاد نشود. امکان افزایش ظرفیت و توسعه صنایع موجود هم بر طبق این ضوابط وجود ندارد.
البته برخی کارشناسان و مسؤلان حوزه محیط زیست به این طرح انتقاداتی دارند و معتقدند که ظرفیت زیستی تهران پاسخگوی صنعت و جمعیت بیشتر نیست و نادیده گرفتن این قانون سبب افزایش مشکلات آلودگی هوای تهران می شود.
بر مبنای جدید ترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صمت تا آخر اردیبهشت سال جاری بیشتر از دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد صنفی در کشور فعال می باشند که نیمی از آنها توزیعی و حدود ۱۹ درصد آنها تولیدی هستند. در استان تهران هم بیشتر از ۳۱۸ هزار واحد صنفی فعال است که حدود ۶۶ هزار و ۷۰۰ واحد از آنها، معادل ۲۱ درصد، تولیدی هستند.1400/05/18
10:00:56
0.0 / 5
525
تگهای خبر: تجارت , تولید , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان