برنامه پیشنهادی انجمن فولاد برای شرایط اضطراری كمبود برق اعلام شد

تولید ۴۰ درصدی فولاد فقط با ۲۰۰۰ مگاوات ساعت برق

تولید ۴۰ درصدی فولاد فقط با ۲۰۰۰ مگاوات ساعت برق یاری کالا: انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در نامه ای به وزیر صمت برنامه پیشنهادی خود برای تولید در زنجیره فولاد در وضعیت اضطراری کمبود برق را ارایه داده که بر طبق آن با اختصاص 2000 مگاوات ساعتی که وزارتخانه های نیرو و صمت وعده تامین آنرا داده اند، تولید 40 درصدی با اشتغال حدود 90 درصدی در زنجیره فولاد برقرار خواهد شد.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، برنامه پیشنهادی انجمن فولاد بصورت تفصیلی برای تمام شرکت های زنجیره فولاد و کلیه استانها تدوین شده و این برنامه به نحوی است که در وضعیت اضطراری کمبود برق، خسارات وارده به واحدهای تولیدی و اقتصاد ملی را می کاهد، فضا برای ایفای تعهدات ضروری صادراتی شرکتها را فراهم می سازد و به تنظیم بازار داخلی فولاد کمک نماید.
در برنامه پیشنهادی انجمن تولیدکنندگان فولاد برای تولید زنجیره فولاد در وضعیت اضطراری کمبود برق، محدودیت های فنی تولید و همین طور شرایط بازار در هر حلقه از زنجیره فولاد درنظر گرفته شده و این برنامه بر طبق این دو مولفه تدوین شده است.
حتی در کنار شرایط خاص هر شرکت، شرایط استانهای مختلف در نظر گرفته شده و در بعضی رسته ها با تقسیم شرکتها به دو گروه A و B، طوری این برنامه تنظیم شده که در استانهای مختلف مشکلی در تامین نیازهای بازار صورت نگیرد.
علاوه بر این، میزان نیاز کشور به تولیدات هر حلقه از زنجیره فولاد، مبنای برنامه پیشنهادی انجمن فولاد بوده است و در محصولاتی که کشور به آنها نیاز بیشتری دارد، تولید با توان مصرف برق بیشتری پیشنهاد شده است.

برنامه تولید برای رسته های مختلف زنجیره فولاد
انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران جهت تولید حداقلی و متوازن در زنجیره فولاد، برای رسته های مختلف این زنجیره به شرح زیر برنامه تولیدی ارایه داده است:همین طور متن نامه بهرام سبحانی- رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران- خطاب به علیرضا رزم حسینی (وزیر صنعت، معدن و تجارت) آمده است:
"پیرو نامه شماره ۷۵۵/ص/۰۰ مورخ ۲۰ تیر و توافقات جلسه مورخ دوم مرداد ۱۴۰۰ در محضر وزیر نیرو و معاونان ایشان و همین طور معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت درباب اختصاص ۲۰۰۰ مگاوات ساعت برق برای فعالیت حداقلی کارخانه های زنجیره فولاد در وضعیت بحرانی فعلی ناشی از کمبود برق، به پیوست برنامه پیشنهادی این انجمن که با در نظر گرفتن محدودیت های فنی تولید و همین طور شرایط بازار در هر حلقه از زنجیره فولاد تنظیم شده است، جهت صدور دستور بررسی و اتخاذ تدابیر فوری بحضورتان تقدیم می گردد.
شایان ذکر است بر طبق این برنامه، به طور متوسط تولید ۴۰ درصدی با اشتغال حدود ۹۰ درصدی در زنجیره فولاد برقرار خواهد شد. ضمناً جهت استحضار، برمبنای برنامه مذکور ضمن کاهش خسارات وارده به واحدهای تولیدی و اقتصاد ملی و ایفای تعهدات ضروری صادراتی و مشارکت موثر در تنظیم بازار داخلی فولاد، میزان مصرف برق زنجیره فولاد در وضعیت اضطراری فعلی برمبنای جدول زیر خواهد بود.


توضیح: در جدول فوق، میزان مصرف برق مجتمع فولاد مبارکه باتوجه به اهمیت راهبردی این کارخانه در تولید، اقتصاد و امنیت کشور و تامین نیاز بیش از ۱۰۰۰ کارخانه پایین دستی در نظر گرفته نشده است.
منبع:

1400/05/11
12:36:19
0.0 / 5
420
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بازار , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان