طی ۲۰ روز اخیر

کدام خودرو ها افزایش قیمت داشتند؟

کدام خودرو ها افزایش قیمت داشتند؟ بررسی روند قیمت ها در بازار خودرو و مقایسه آن با حدودا ۲۰ روز پیش نشان داده است که طی این مدت اکثریت پرتیراژهای خودروسازان داخلی با افزایش قیمت روبرو شده اند. طبق بررسی ها بیشترین افزایش را خودرو دنا پلاس توربو دنده ای داشته که نسبت به هفته سوم تیرماه حدود ۲۸ میلیون تومان و نسبت به چهارشنبه هفته گذشته ۱۸ میلیون تومان گران تر شده است.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، روند قیمت خودرو های پرتیراژ در بازار و مقایسه آن نسبت به هفته سوم تیرماه ۱۴۰۰ نشان داده است که طی بازه ای کمتر از یک ماه آن هم در شرایطی که بازار رسمی برای تعداد روزهای بسیاری تعطیل بوده است، همچنان روند صعودی را پیش گرفته و ادامه می دهد و طی روزهای اخیر تندتر هم شده است.
به صورت مثال دنا پلاس توربو دنده ای که تا آخرین معاملات قبل از تعطیلات آخر هفته (چهارشنبه) ۳۸۵ میلیون تومان بود، امروز (شنبه) یک دفعه ۱۸ میلیون تومان گران تر شده است. این در شرایطی است که این خودرو نسبت به هفته سوم تیرماه ۲۸ میلیون تومان افزایش قیمت یافته است؛ یا خودروهایی همچون سمند LX و پژو ۴۰۵ GLX هریک حداقل دو میلیون تومان گران تر شده اند.
طی دو روز گذشته (پنجشنبه و جمعه) که بازارها همگی تعطیل بوده اند، احیانا افزایش نرخ ارز و صعود آن به کانال ۲۶ هزار تومان دلالان را به صرافت بالا بردن قیمت خودرو ها انداخته است.
طبق بررسی های صورت گرفته از قیمت ها در بازار خودرو و مقایسه آنها با قیمت ها با حدودا ۲۰ روز پیش، در پرتیراژهای گروه صنعتی ایران خودرو، سمند LX با افزایش پنج میلیون تومانی ۲۱۸ میلیون تومان قیمت دارد. البته بیشترین افزایش قیمت در محصولات گروه صنعتی ایران خودرو همانطور که اشاره شد متعلق به دنا پلاس توربو دنده ای است که از ۳۸۵ میلیون تومان در روز چهارشنبه هفته گذشته و ۳۷۵ میلیون تومان حدود ۲۰ روز گذشته، حالا ۴۰۳ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
در دیگر محصولات گروه صنعتی ایران خودرو، پژو ۴۰۵ GLX بیشتر از ۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و رانا پلاس هریک هشت میلیون تومان و رانا LX هفت میلیون تومان طی ۲۰ روز اخیر گران تر شده اند. در بازار امروز به ترتیب پژو ۴۰۵ GLX حدود ۲۱۶ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ۲ حدود ۲۲۵ میلیون تومان، راناپلاس ۲۳۳ میلیون تومان و رانا LX ۲۱۱ میلیون تومان تعیین قیمت شده اند.
بعد از این ها بر قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و دنا هم هریک پنج میلیون تومان اضافه شده است. امروز پژو ۲۰۶ تیپ ۵ حدود ۲۷۰ میلیون تومان و دنا ۳۰۰ میلیون تومان قیمت دارند.
دو محصول پژو ۲۰۶ SD V۸ و پژو ۲۰۷ اتوماتیک هم سه میلیون تومان گران تر شده و به ۲۸۰ میلیون تومان (پژو ۲۰۶ SD V۸) و ۳۹۵ میلیون تومان (پژو ۲۰۷ اتوماتیک) رسیده اند.
پژو ۲۰۷ دنده ای پایین ترین میزان افزایش قیمت را طی مدت مذکور داشته و با دو میلیون تومان افزایش به ۲۹۵ میلیون تومان رسیده است.
در نهایت در محصولات گروه صنعتی ایران خودرو تنها پژو پارس سال است که در همان رده قیمتی ۲۵۰ میلیون تومان باقی مانده است و تنها هایما S۷ توربو است که نسبت به ۲۰ روز گذشته ارزان تر شده و در بازار امروز ۶۰۰ میلیون تومان تعیین قیمت شده است.

افزایش ۱ تا ۳ میلیون تومانی محصولات سایپا
در محصولات پرتیراژ گروه خودروسازی سایپا هم روند افزایشی قیمت ها هر چند بسیار کمتر از محصولات ایران خودرو دیده می شود.
محصولات خانواده پراید باوجود این که یکسال است خط تولیدشان متوقف شده است، همچنان در بازار آزاد موجود هستند و مشمول نوسانات قیمت می شوند. طی ۲۰ روز اخیر پراید ۱۱۱ و پراید ۱۳۱ هرکدام یک میلیون تومان گران تر اما پراید ۱۳۲ (۱۳۹۸) یک میلیون تومان ارزان تر شده اند. در بازار امروز (شنبه) پراید ۱۱۱ حدود ۱۳۹ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ حدود به ۱۲۶ میلیون تومان و پراید ۱۳۲ حدود ۱۲۰ میلیون تومان تعیین قیمت شده اند.
علاوه بر کوییک دنده ای و تیبا هریم سه میلیون تومان گران تر شده و کوییک از ۱۵۰ میلیون تومان به ۱۵۳ میلیون تومان و تیبا از ۱۳۲ میلیون تومان به ۱۳۵ میلیون تومان رسیده اند.
بررسی قیمت های امروز و مقایسه آن با ۲۰ روز گذشته نشان داده است که محصولاتی همچون تیبا۲ و ساینا حدودا تغییر قیمتی نداشته اند. هم اکنون تیبا ۲ حدود ۱۴۰ میلیون تومان وساینا ۱۴۷ میلیون تومان قیمت دارند.
لازم به ذکر است قیمت های اعلامی برای محصولات و میزان نوسانات آنها حاصل بیشترین میزان آگهی های درج شده برای فروش است.
منبع:

1400/05/10
13:15:36
0.0 / 5
318
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان