استاندار خبرداد

شروع پرداخت خسارت خشكسالی به دامداران خوزستانی

شروع پرداخت خسارت خشكسالی به دامداران خوزستانی به گزارش یاری کالا خوزستان استاندار خوزستان از پرداخت باقی مانده خسارات سیل فروردین ماه 98 تا روز آینده آگاهی داد و درباب خسارت های خشکسالی وارد شده به دام ها در تیرماه 1400 اظهار داشت: مبالغ خسارت دام ها کاملا آماده است و از امروز پرداخت آن شروع شده است.قاسم سلیمانی دشتکی در حاشیه مراسم شروع پرداخت باقی مانده خسارات سیل ۹۸ و خسارات دامی ناشی از خشکسالی در تیرماه ۱۴۰۰ استان خوزستان که امروز (ششم مرداد) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار نمود: از سختی هایی که مردم خوزستان به سبب خشکسالی تحمل کردند متاسف هستم و از سویی نیز خوشحال هستم تمام اجزای نظام دست به دست هم دادند تا مشکلات به وجود آمده برطرف شوند.

به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: خوشبختانه امروز یک مراسم بسیار زیبا و نمادین جهت پرداخت باقی مانده خسارات کشاورزان از سیل ۹۸ و پرداخت خسارات دامدارانی که دام آنها در وقایع اخیر تلف شده است و مشکل پیدا کردند اجرا شد. بعد از تلاش همه مسئولان در دولت موفق شدیم ۲۳۰ میلیارد تومان بابت باقی مانده خسارات سیل را آماده نماییم که طی امروز تا روز آینده با همکاری سازمان جهاد کشاورزی به حساب تمامی افراد ذینفع واریز خواهد شد.

استاندار خوزستان درباب خسارت های وارد شده به دام ها اظهار داشت: مبالغ خسارت دام ها کاملا آماده است و از امروز پرداخت آن شروع شده است؛ باید مستندات خسارات و تلفات واردشده به دام ها به ارگان های مربوطه شهرستان ها صورت جلسه شوند و ارگان مربوطه تایید کند؛ واریز مبالغ خسارت ها حداکثر تا ۱۵ روز آینده صورت خواهد گرفت.

سلیمانی دشتکی درباب تامین علوفه دامداران عنوان کرد: برای خرید علوفه و کمک به دامداران عزیز اعتباراتی لحاظ شده است و این علوفه ها درحال خریداری هستند و به شکلی وسیع کمک رسانی به دامداران استان در حال انجام می باشد.

وی درباب کشت پاییزه نیز بیان کرد: توزیع آب به شکلی در نظر گرفته شده است که کشت پاییزه با همکاری کشاورزان صورت گیرد و یک سازماندهی در حال انجام می باشد تا اتحادیه ها و صنوف مختلف کشاورزی با یکدیگر جمع شوند و دولت نیز به آنها کمک رسانی کند.

استاندار خوزستان اضافه کرد: مقرر است نوع کشت، نوع آبیاری، میزان مصرف آب و توزیع آب پشت سدها که از بالادست نیز به آنها افزوده خواهد شد، در اختیار خود کشاورزان قرار بگیرد.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: فلسفه وجود مسئولان نظام، خدمت به مردم و در کنار آنها قرار گرفتن است؛ هر مسوولی باید احساس مسئولیت قوی داشته باشد و بصورت جهادی در حل مشکلات به وجود آمده کمک نماید. هیچ مسئولی حق سهل انگاری، ترک کار و کم کاری را ندارد و همه باید با مردم همدردی، همکاری و هم افزایی کنند تا مشکلات به حداقل ممکن برسد و اقدامات به رفع مشکلات منجر شود.

منبع:

1400/05/07
11:39:32
0.0 / 5
306
تگهای خبر: دام , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان