كاهش ۱۰۰ هزار تنی فولاد چادرملو به دنبال قطعی برق

كاهش ۱۰۰ هزار تنی فولاد چادرملو به دنبال قطعی برق به گزارش یاری کالا مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به اینکه مشکلات در ارتباط با قطعی برق و تاثیرات منفی که در صنعت فولاد بر جای گذاشت، از دو جنبه قابل بررسی است و این مورد در در حوزه سرمایه گذاری و همینطور در حوزه نگهداری بموقع و تعمیرات واحدهای نیروگاهی قابل تامل است، از کاهش ۱۰۰ هزار تنی فولاد چادرملو در اثر قطعی و محدودیت برق صنایع اطلاع داد.


به گزارش یاری کالا به نقل از شاتا، ناصر تقی زاده با بیان ظرفیت های تولید برق این شرکت و همکاری خوبی که با وزارت نیرو داشته است، خاطرنشان کرد: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، علاوه بر نیروگاه برق ۵۰۰ مگاواتی، حدود ۱۰ مگاوات تولید انرژی برق خورشیدی و ۲۵ مگاوات هم نیروگاه گازوئیلی راه اندازی و به مدار افزوده است ولی علیرغم تمامی این همکاری ها، وزارت نیرو کمترین همکاری را با ما داشته است.
مدیرعامل چادرملو ضمن تاکید بر این که هم اکنون کوره ذوب و قسمت فولادسازی تعطیل شده است، اظهار داشت: کاهش تولید ۱۰۰ هزار تنی که باعث تحمیل خسارات مالی بسیار به شرکت شده، از دیگر خسارات و صدمه های ناشی از قطعی برق است.
ایشان در ادامه با انتقاد از شیوه برخورد وزارت نیرو با تولیدکنندگان برق در کشور و از بین بردن انگیزه سرمایه گذاری در این عرصه، تصریح کرد: متاسفانه وزارت نیرو در سالهای گذشته با بدترین شیوه با تولیدکنندگان برق برخورد کرده است. به طور مثال برق تولیدی را با قیمت ۸۰ تومان خریداری و همان را تا قیمت ۴۰۰ تومان در اختیار ما قرار می دهد؛ علاوه براین با مخالفت تعطیلی موقت نیروگاه جهت انجام تعمیرات ضروری (در زمستان) و در نظر گرفتن جریمه سه میلیاردی برای هر روز تعطیلی، مانع از انجام بموقع تعمیرات و در نهایت باعث کاهش ظرفیت برداشت برق نسبت به ظرفیت اولیه نصب در نیروگاه ها شد.
مدیرعامل چادرملو، تصریح کرد: در صورتی که میزان برق مصرفی این شرکت حدود ۲۰۰ مگاوات است، بیشتر از ۵۰۰ مگاوات برق را تولید و در اختیار وزارت نیرو قرار می دهد و با تمام این شرایط، هم اکنون تولید فولاد بواسطه قطعی برق با مشکلات جدی روبرو شده است.
تقی زاده با یادآوری وجود مشکلات در ارتباط با گاز در فصول سرد در کنار مشکلات فعلی برق، از نامشخص بودن و عدم وجود اطمینان نسبت به آینده این صنعت در صورت تداوم این شرایط، اطلاع داد و اظهار داشت: در صورت تداوم این شرایط، آثار مشکلات و تأثیراتی که این قطعی برق در تولید داشته است در ماه های آتی به بدترین شکل ممکن خویش را نشان خواهد داد.
منبع:

1400/05/06
09:03:33
0.0 / 5
483
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان