بهره برداری از نخستین خط تولید پنل (نمایشگر) تلویزیون در ایران

بهره برداری از نخستین خط تولید پنل (نمایشگر) تلویزیون در ایران نخستین خط تولید پنل (نمایشگر) تلویزیون با سرمایه گذاری بیش از دو میلیون یورو و اشتغالزایی مستقیم برای بیش از 200 نفر به بهره برداری رسید.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، امروز (شنبه) مراسم بهره برداری از خطوط تولید و طرح های جدید بزرگ ترین مجتمع تولیدکننده لوازم خانگی ایران با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی این وزارتخانه انجام شد.
نخستین خط تولید پنل (نمایشگر) تلویزیون با سرمایه گذاری بیش از دو میلیون یورو و اشتغالزایی مستقیم برای بیش از ۲۰۰ نفر به بهره برداری رسید و استفاده از ظرفیت تولید این خط تکنولوژیک در جریان ساخت و تولید تلویزیون های ایرانی، عمق ساخت داخل را به بالای ۴۸ درصد می رساند.
ظرفیت تولید پنل بصورت سالانه در این خط که تنها مجموعه تولید پنل (نمایشگر) در ایران است، بیش از ۸۰۰ هزار قطعه پیش بینی شده و تکنولوژی راه اندازی تجهیزات مکانیکی و الکتریکی خط تولید پنل با هدف بومی سازی و ایجاد دانش فنی در راه اندازی سنسورها، موتورها، ایرجت ها، و... و انجام اتوماسیون کامل تولید پنل در این خط مهم به کارگیری شده است.
حذف وابستگی به برندهای خارجی
مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه این مراسم، اظهار نمود: پروژه نهضت ساخت داخل از سال ۱۳۹۷ در وزارت صمت شروع و در نیمه دوم سال ۱۳۹۸ نیز بحث خوداتکایی در تولیدات صنعتی بعنوان دستور کار این وزارتخانه تعریف شد که در آن مقطع همرسانی بین نیازمندی ها و توانمندی ها بود. بر طبق برنامه ریزی و هدف گذاری وزارت صمت، قرار شد تا ظرف ۳ سال ۱۰ میلیارد دلار از واردات به ساخت داخل تبدیل گردد.
بگفته معاون وزیر صنعت پروژه دیگری که در این بخش به آن پرداخته شد، بحث بومی سازی قطعات، تجهیزات و ملزوماتی بود که ظرفیت تولید آن وجود نداشت که همانطور که امروز شاهد بودیم، داخلی سازی تولید پنل های تلویزیون در این مجموعه شروع شد و به نظر من مهم ترین اتفاق در این خصوص، حذف وابستگی به برندهای خارجی است.
صادقی نیارکی با اعلان اینکه شرکت های داخلی می توانند با تاکید بر توان داخل و طراحی پلت فرم بومی همگام با فناوری روز دنیا، اتفاقات مبارکی را رقم بزنند، اظهار داشت: همانطور که امروز شاهد بودیم، پلت فرم های بومی بر طبق ذائقه و سلیقه مشتریان امکان طراحی و مهندسی را دارند که این روند اقدامی باارزش و پیشبرنده در حوزه لجستیک، کاهش ارزبری و عدم وابستگی است.
او در آخر درباره این که تا چه میزان هدف گذاری این وزارتخانه در حوزه تبدیل واردات به تولید داخل محقق شد، توضیح داد: در سال ۱۳۹۸ بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار در قالب تفاهمنامه های ساخت داخل و در سال ۱۳۹۹ نیز بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ میلیون یورو محقق شد و با تاکید بر توان داخل گامی در جهت تقویت تولیدات داخلی و کاهش وابستگی به خارج برداشته شد.
در این مراسم و طی بازدید یک روزه معاون امور صنایع وزارت صمت از خطوط تولید لوازم خانگی بزرگ ترین مجتمع تولیدکننده این محصولات در ایران از خط تولید محصولات کولر گازی که با سرمایه گذاری بیش از چهار میلیون دلاری و اشتغالزایی مستقیم برای بیش از ۳۰۰ نفر راه اندازی شده بود، رونمایی گردید.1400/05/03
23:01:19
0.0 / 5
460
تگهای خبر: ارز , اشتغال , تجارت , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان