ثبات قیمت ها در بازار طلا و سكه در یك هفته نیمه تعطیل

ثبات قیمت ها در بازار طلا و سكه در یك هفته نیمه تعطیل یاری کالا: بر مبنای تحلیل عضو هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، همزمان با تعطیلی بازارها به جهت گسترش موج پنجم کرونا از روز سه شنبه، بازار طلا و سکه در این هفته ی نیمه تعطیل با آرامش و حداقل نوسان و تقاضا همراه بود.


ایوب اکبری پور در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی اظهار نمود: بهای جهانی طلا در این هفته با کاهش مواجه گردید و در حالیکه ابتدای هفته ۱۸۱۳ دلار بود در انتهای هفته به ۱۷۹۷ دلار کاهش پیدا کرد و سقوط ۱۶ دلاری را تجربه کرد؛ در همین راستا با آرامش نسبی قیمت ارز در بازار، بهای طلا و سکه در حداقل نوسان باقی ماند.
عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن اشاره به این که بازار طی هفته ای که گذشت از روز سه شنبه همزمان با گسترش موج پنجم کرونا، تعطیل شد؛ اضافه کرد: در نتیجه این هفته با کاهش تقاضا و رکود همراه بود که سبب کاهش دادوستدها و حجم معاملات گردید؛ همه این موارد سبب شد تا، قیمت سکه و طلا در داخل روند ثابتی را داشته باشد.
این مقام صنفی تصریح کرد: نیمه تعطیلی بازار و احتیاط خریداران در بازار در کنار افت قیمت اونس طلا و ثبات بازار ارز در نهایت سبب شد تا بازار طلا و سکه در هفته گذشته بازار آرام و کم رونقی را تجربه کند.
اکبری پور در ارتباط با قیمت سکه و طلا در آخرین معاملات و تغییرات آن نسبت به ابتدای هفته، اظهار داشت: با عنایت به تعطیلی بازار طلا از اواسط هفته گذشته قیمت ها در نیمه دوم تغییری نداشت و در نیمه اول هفته هم قیمت ها با حداقل نوسان بود در نتیجه قطعه سکه تمام بهار طرح جدید با حدود ۶۰ هزار تومان رشد قیمت نسبت به ابتدای هفته در انتها هفته به ۱۰ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان رسیده و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم هم بدون نوسان نسبت به ابتدای هفته ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شده است.
وی ادامه داد: همینطور در انتها هفته هر قطعه نیم سکه با افت ۵۰ هزار تومانی قیمت به پنج میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و ربع سکه هم با همان ۵۰ هزار تومان کاهش به سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده اند. سکه های یک گرمی در این هفته همچنان بدون تغییر دو میلیون و ۲۰۰ هزار باقی مانده است.
اکبری پور اظهار داشت: هر مثقال طلا ۱۷ عیار با افت اندک ۵۰۰۰ تومانی، چهار میلیون و ۵۶۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم با کاهش جزئی یک هزار تومانی نسبت به آغاز هفته، به یک میلیون و ۵۴ هزار تومان رسیده است.
عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: معمولاً با کاهش تقاضا در بازار، حباب سکه هم کاسته می شود بنابراین حباب سکه هم همچنان زیر ۳۰۰ هزار تومان بوده و نسبت به هفته گذشته تغییر محسوسی را تجربه نکرده و در آخرین معاملات حدود ۲۶۰ هزار تومان بوده است.1400/05/02
12:07:37
0.0 / 5
468
تگهای خبر: ارز , بازار , دام , سكه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان