بهره برداری حداكثری از معادن

عملی شدن این تصمیم به عمردولت فعلی می رسد؟

عملی شدن این تصمیم به عمردولت فعلی می رسد؟ به گزارش یاری کالا معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) ضمن اشاره به افزایش میزان صدور پروانه اکتشاف و گواهی کشف معادن حدود طی سه ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تصریح کرد که اهتمام جدی در وزارت خانه و سازمان های تابعه برای بهره برداری حداکثری در حوزه معدن شکل گرفته است اما سوال اینجاست که در مدت زمان کوتاه باقی مانده وزارت صمت دولت دوازدهم برای اجرایی کردن کامل برنامه های خود فرصت خواهد یافت؟


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، طبق اعلام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، سعید زرندی با اشاره به اینکه از آغاز فروردین تا آخر خرداد ماه سالجاری با رشد هشت درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۲۱ فقره پروانه اکتشافی و ۱۰۷ فقره گواهی کشف با رشد چهار درصدی صادر گردیده است، اظهار داشت: این افزایش به معنای افزایش جذابیت این حوزه برای سرمایه گذاران است. این در شرایطی است که طی مدت یاد شده، هزینه گواهی کشف با رشد حدود ۵۷ درصدی، به ۳۳۳ میلیاردریال رسیده است.
معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار نمود: طی سالهای اخیر، اهتمام جدی در وزارت خانه و سازمان های تابعه برای بهره برداری حداکثری در حوزه معدن شکل گرفته است که آمار سه ماهه نخست سال جاری، حاکی از صدور ۱۲۱ پروانه بهره برداری با اشتغال زایی بیشتر از ۱۰۰۰ نفر است.
وی بر لزوم برنامه ریزی برای حفظ و ارتقای نرخ رشد تولید محصولات صنعتی و معدنی در کشور تصریح کرد و اظهار داشت: نگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت، پشتیبانی از تولید است و بدین منظور، رویکرد تولید صادرات محور و واردات، مبتنی بر تولید مورد توجه قرار دارد. طی مدت مذکور، رشد تولید در بخش معدن و صنایع معدنی استمرار داشته تست بطوریکه حوزه فولاد خام و کاتد مس به ترتیب رشد ۷.۵ درصدی و ۹.۴ درصدی را تجربه کردند.
باتوجه به این که دولت دوازدهم واپسین روزهای خویش را سپری می کند، این سوال را میتوان بیان کرد که آیا در این زمان زمان کوتاه باقی مانده وزارت صمت و سازمان های تابعه فرصت اجرایی کردن برنامه های خود برای بهره برداری حداکثری از ظرفیت معادن را خواهد یافت؟!
منبع:

1400/04/27
11:27:22
0.0 / 5
428
تگهای خبر: اشتغال , تجارت , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان