ابلاغ سیاست های اجرایی تشویق و پشتیبانی از كار آفرینان پیشرو

ابلاغ سیاست های اجرایی تشویق و پشتیبانی از كار آفرینان پیشرو به گزارش یاری کالا معاون اول رئیس جمهور سیاست های اجرایی در ارتباط با تشویق و پشتیبانی از کار آفرینان پیشرو را ابلاغ نمود.


به گزارش یاری کالا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، هیات وزیران در جلسه ۲۰ تیر ۱۴۰۰ نظر به لزوم گذار از وابستگی اقتصاد به نفت به اقتصاد مبتنی بر کارآفرینی و نوآوری، ایجاد شغل پایدار و افزایش درآمد سرانه ملی، اعضای دولت با هدف تشویق و پشتیبانی از کارآفرینان پیشرو، ضمن موافقت با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سیاست های اجرایی مربوط را از تصویب گذراندند.
بر این اساس، کارآفرینان پیشرو به مدت سه سال از مشوق های این مصوبه بهره مند خواهند شد و پس از آن لازم است تا باردیگر ارزیابی شوند. کارآفرین پیشرو به شخصی اطلاق می شود که کسب و کار بنیانگذاری شده توسط او مبادرت به ارتقای زنجیره ارزش صنعت مربوط خود نموده و به سطح مشخصی از رشد شاخص ترکیبی اشتغال، فروش و صادرات دست یافته است.
علاوه بر این، دانشگاه ها می توانند به کارآفرینان پیشرو مدرک دکتری افتخاری اعطا نمایند. وزارت علوم هم موظف است چارچوب های لازم برای همکاری و حضور کارآفرینان پیشرو در دانشگاه ها، بدون در نظر گرفتن مدرک تحصیلی آنان، بعنوان مدرس یا استاد مدعو در حوزه های در رابطه با فعالیت کاری آنان یا حوز های کارآفرینی را فراهم نماید. همینطور معاونت علمی و فناوری موظف است با هدف رفع نیازهای فناورانه کارآفرینان پیشرو، مشوق های لازم جهت ارتقای همکاری آنها با شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان را طراحی و اجرا نماید.
گمرک جمهوری اسلامی ایران هم موظف است ورود مواد اولیه و تجهیزات فناورانه در رابطه با فعالیتهای اصلی کارآفرینان پیشرو را با تأیید دستگاه تخصصی مربوطه و احراز شرایط مربوطه، مشمول تسهیل تشریفات گمرکی قرار دهد. کارآفرینان پیشرو پس از احراز شرایط، جزء فعالان اقتصادی مجاز گمرک شناخته می شوند.
کارآفرینان پیشرو همینطور می توانند یکی از فعالیتهای ذیل را بعنوان مسئولیت اجتماعی متقبل شوند:
۱- راه اندازی مرکز نوآوری، باشگاه کارآفرینان نوجوان، مراکز رشد کارآفرینی یا باشگاه صادرات در منطقه خود
۲- تأسیس شتاب دهنده و صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر شرکتی در حوزه تخصصی خود، جهت شتاب دهی، پرورش و رشد تیم های جوان دارای پتانسیل بالا
۳- راه اندازی کافه کارآفرینی در اکوسیستم پیرامونی خود با هدف:
- اتصال اکوسیستم منطقه به دانش خارجی،
- انتقال و بسط تجربه، یادگیری و دانش (از جمله دانش تکنولوژیک و بازار) بین بازیگران اکوسیستم،
- بسترسازی برای گفتگوی سیاستگذاران منطقه ای و بازیگران اکوسیستم،
- تعریف کار جمعی میان بازیگران اکوسیستمی.
۴- اجرای فعالیتهای سبز و دوستدار محیط زیست در زنجیره فعالیتهای اصلی و محیط پیرامونی کارآفرین پیشرو با تایید سازمان حفاظت محیط زیست.
منبع:

1400/04/26
15:11:04
0.0 / 5
548
تگهای خبر: ارز , اشتغال , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان