رئیس اتاق ایران و امارات خبر داد

روزهای خوش تاجران ایرانی در دوبی

روزهای خوش تاجران ایرانی در دوبی یاری کالا: رییس اتاق تجاری مشترک ایران و امارات متحده عربی می گوید مسیر برای افزایش تجارت مشترک دو کشور تا دو برابر فراهم خواهد شد.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، فرشید فرزانگان در نشست خبری امروز اظهار نمود: هم اکنون میزان تجارت مشترک میان دو کشور حدود ۱۶ میلیارد دلار تخمین زده می شود اما با توجه برنامه ریزی های صورت گرفته می توان انتظار داشت که در سال ۲۰۲۵ میزان تجارت مشترک به ۲۰ میلیارد دلار و در ۱۰ سال به ۳۰ میلیارد دلار افزایش یابد.
وی با اشاره به برگزاری اکسپو دوبی در امسال، توضیح داد: در جریان این نمایشگاه ما امکان آنرا خواهیم داشت که محصولات ایرانی را در سطحی جهانی معرفی نماییم و از جاذبه های گردشگری گرفته تا دستاوردهای علمی و صنعتی کالاهای ایرانی دیده شوند.
بگفته رییس اتاق تجاری اتاق ایران و امارات، حتی امکان معرفی واکسن ایرانی کرونا در اکسپو دوبی نیز وجود خواهد داشت و همه شرکت های ایرانی امکان آنرا که با حضور نمایندگانشان محصولات خودرا به شکل حضوری یا مجازی عرضه کنند خواهند داشت.
همین طور حسن زمانی – مدیرعامل شرکت نمایشگاه ها – نیز در این جلسه اعلام نمود: نمایشگاه اکسپو دوبی در زمانی حدودا شش ماهه برگزار می شود و در این زمان بین سه تا ۶۰۰۰ فرصت سرمایه گذاری عرضه خواهد شد و این فرصتی مناسب برای ایران خواهد بود که در عرصه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از آنها استفاده نمائیم.
وی با اعلان اینکه پیش بینی می شود ۲۵ میلیون نفر از این نمایشگاه بازدید کنند، اظهار نمود: از این تعداد ۷۵ درصد از کشورهای خارجی وارد امارات می شوند و در صورتیکه شیوع ویروس کرونا کم شود احتمال افزایش تعداد بازدیدکنندگان نیز وجود دارد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه ها پاویون ایران را جزو هشت پاویون برتر اکسپو دوبی دانست و اظهار داشت: ما برای این پاویون هشت میلیون دلار هزینه کردیم و یک فرش ایرانی در غرفه ایران قرار می گیرد و هر بازدید کننده یک گره همدلی به این فرش خواهد زد. امیدواریم شرکت های ایرانی از این فرصت استفاده کنند و برای اقتصاد ایران نتایج مثبتی رقم بخورد.
منبع:

1400/04/07
13:27:02
0.0 / 5
427
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان