افزایش قیمت شیرخام قطعی نیست

احتمال افزایش ۷۰درصدی قیمت لبنیات

احتمال افزایش ۷۰درصدی قیمت لبنیات سخنگوی انجمن صنایع فرآورده های لبنی اظهار داشت: هنوز افزایش قیمت شیر خام تایید نشده است.


محمدرضا بنی طبا در گفتگو با ایسنا در پاسخ به این سؤال که آیا قیمت شیر خام افزایش پیدا کرده است یا خیر؟ اظهار داشت: هنوز افزایش قیمت شیر خام قطعی و به صورت رسمی تایید نشده است. متاسفانه انتشار این خبر با هدف تحریک قیمت شیرخام بوده و به برهم خوردن تعادل بازار انجامیده است؛ درحالی که یکی از سناریوهای روی میز ستاد تنظیم بازار حذف قیمت گذاری دستوری و انتقال شیرخام و محصولات لبنی از گروه ۱ به گروه ۲ کالایی بود.
وی افزود: در هر حال اگر قیمت گذاری دستوری کماکان در دستور کار ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت باشد و اگر قیمت مصوب هر کیلو شیر خام ۶۴۰۰ تومان مصوب شود - یعنی از قیمت مصوب قبلی ۴۵۰۰ تومان حدود ۲۰۰۰ تومان بیشتر شود- طبیعتا لبنیات هم حدود ۷۰ درصد گران خواهد شد.
سخنگوی انجمن صنایع فرآورده های لبنی افزود: پیشنهاد ما این است که شیر خام و محصولات لبنی از گروه ۱ کالایی به گروه ۲ منتقل و از قیمت گذاری دستوری بیرون بروند و اجازه دهند عرضه و تقاضا بازار را کنترل کند. این تدبیر حتما بیشتر به نفع مصرف کننده خواهد بود.
او در آخر اظهار داشت: هم اکنون شیرخام با قیمت مصوب کیلویی ۴۵۰۰ تومان از در گاوداری ها خرید و فروش نمی گردد و قیمت آن بیشتر از ۵۰۰۰ تومان است و این یعنی این که قیمت گذاری دستوری تنها روی کاغذ است و بازار از کسی دستور نمی گیرد.1400/04/01
21:02:18
0.0 / 5
839
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان