پشتیبانی از شركت های دانش بنیان و نوآور در زمینه صادرات و ارزآوری غیرنفتی

پشتیبانی از شركت های دانش بنیان و نوآور در زمینه صادرات و ارزآوری غیرنفتی یاری کالا: مرکز نوآوری و شتابدهی صادرات ایران با دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران بمنظور تحقق توسعه ارتباط بین صنعت و نخبگان تفاهم نامه امضا کردند.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، در امتداد پشتیبانی از علم و نخبگان جوان، توسعه دانش برای ارتقاء معنوی و مادی جامعه و تحقق توسعه ارتباط بین صنعت و نخبگان زمینه های همکاری با هدف خلق ارزش، ثروت آفرینی و پشتیبانی از تولید ملی در جمهوری اسلامی ایران تفاهم نامه ای میان دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و مرکز نوآوری و شتابدهی صادرات ایران منعقد شد.
در این تفاهم نامه طرفین به ارزش آفرینی، ارتقاء تولید ملی، پشتیبانی از نخبگان جوان و همکاری در حوزه سرمایه گذاری مشترک، استقرار تیم ها در مرکز شتابدهی و فضای کار اشتراکی، برگزاری رویدادها، دوره های آموزشی و گردهمایی ها و تجاری سازی ایده ها، محصولات و خدمات فناورانه تاکید نمودند.
مهدی اقتصادی، سرپرست مرکز نوآوری و شتابدهی صادرات ایران در این مراسم با اشاره به اینکه این مرکز از زمان شروع به کار خود تلاش نموده حلقه مفقوده میان صنعت، تجار و بازرگانان و دانشگاه ها و فناوران کشور را پیدا کند، اظهار نمود: در شرکت های دانش بنیان و نوآور نخبگانی فعالیت می نمایند که نگاهی علمی و فنی دارند، اما بازرگانان شناختی از این حوزه ندارند. از طرف دیگر، قبل از این نگاهی سنتی در اتاق حاکم بود که خلاءها را چند برابر می کرد، بدین سبب نیاز بود که این حلقه مفقوده پیدا شود.
وی افزود: از ین جهت، در این مرکز در نظر داریم در امتداد تحقق این امر فعالیت نماییم که البته تا کنون به نتایج مطلوبی هم دست یافتیم. حال با انعقاد این تفاهم نامه با ورود به حوزه کارآفرینی و برگزاری رویدادهای مرتبط و دوره های آموزشی می توانیم به نتایج مطلوبی همچون شناساندن بازار کسب وکار به نخبگان دست پیدا نماییم.
اقتصادی اضافه کرد: برمبنای آمار موجود، در زمینه ایده پردازی و نوآوری کارهای زیادی وجود دارد اما تنها تعداد کمی از آنها به مرحله نهایی و تجاری سازی محصول می رسند. این در حالیست که بنابر برنامه ششم توسعه در خصوص پشتیبانی از شرکتها و استارت آپ های نوآور اتاق تجاری ایران کمر همت بسته و با تمام توان خود در این عرصه فعالیت می کند.
ایشان سپس ارتباط موثر صنعت و بازار با دانشگاه ها، ایجاد شور و انگیزه در جامعه نخبگان و رسیدن به یک ادبیات مشترک در این میان را از اهداف این تفاهم نامه دانست.
دکتر مهران رضوانی، مدیرگروه کارآفرینی سازمانی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در این مراسم با اشاره به اینکه در این دانشکده کارهای ارزشمندی در این عرصه انجام شده است، اظهار داشت: رویکرد ما در دانشکده کارآفرینی این است که افرادی که تجارب ارزشمندی در این عرصه در سطح بین الملل دارند، به دانشجویان و علاقه مندان کمک کنند تا بتوانند دانش خودرا به فراسوی مرزهای ملی و منطقه ای گسترش دهند.
وی افزود: از طرف دیگر بازار کسب وکار کشور می تواند از کارهای ملی و بین المللی شرکت های دانش بنیان، خوراک فکری و تجارب ارزشمندی که در این عرصه دارند استفاده کنند. ضمن این که ذخیره دانشی ارزشمندی در مجموعه کارآفرینی وجود دارد.
به نقل از روابط عمومی مرکز نوآوری و شتابدهی صادرات، رضوانی اظهار نمود: در دانشگاه تهران هم سازوکاری ترتیب داده ایم که دانشجویان در هر رشته ای که تحصیل می کنند، بتوانند واحدهایی از دروس کارآفرینی را هم بگذرانند تا یاد بگیرند ایده های خودرا به منصه ظهور برسانند.
منبع:

1400/03/31
23:07:59
0.0 / 5
1414
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان