اینجا كولر از نان شب واجب تر است

اینجا كولر از نان شب واجب تر است خوزستان نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اهواز اظهار داشت: موجودی کولر در سطح استان خوزستان جوابگوی نیاز مردم نیست اما به سبب وضعیت معیشتی مردم و کاهش درآمدها، مردم کمتر هزینه می کنند و میزان تقاضا کاهش پیدا می کند.محمدرضا جهانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت وسایل سرمایشی در بازار اهواز، اظهار نمود: حدود ۱۰ درصد از کولرهای موجود در بازار، گارانتی دار هستند و مابقی، کماکان بصورت بدون گارانتی یا در اصطلاح قاچاق، در بازار وجود دارند.

وی با اشاره به میزان تفاوت قیمت کولرهای گارانتی دار و بدون گارانتی در بازار، اضافه کرد: اجناس بدون گارانتی برمبنای قیمت روز دلار، گرفتار افزایش و یا کاهش قیمت می شوند؛ از طرف دیگر حداقل تفاوت قیمت کولر گارانتی دار و بدون گارانتی، ۵ میلیون تومان است و این میزان، برای مردم قابل تحمل نیست.

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اهواز با اشاره به وضعیت فعلی بازار لوازم خانگی، اظهار داشت: متاسفانه هیچ کدام از اصناف، به ویژه صنف فروشندگان لوازم خانگی، بازار مناسبی ندارند برای اینکه رنج قیمتی لوازم خانگی بالا است و به همین دلیل، خرید و فروش در این بازار، به ندرت انجام می شود.

جهانی افزود: تا زمانی که فرد مجبور نشود و احساس نیاز شدید برای تامین کالای خانگی نداشته باشد، مبادرت به خرید نمی کند.

وی با اشاره به کارخانه جات تولیدکننده لوازم خانگی در کشور عنوان کرد: یکی از معضلاتی که با آن مواجه هستیم، نرخ گذاری کارخانه جات روی اجناس خود است؛ زمانی که نرخ دلار افزایشی می شود، بهانه شان دلار است و زمانی که نرخ دلار کاهشی می شود با وجود این کاهش، در قیمت های خود افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی اعمال می کنند.

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اهواز اظهار داشت: تعدادی از برندهای داخلی مبادرت به برگزاری جشنواره ها و اعمال تخفیف برای کالاهای خود کرده اند که تعداد آنها اندک است.

جهانی اظهار داشت: کالاهای ایرانی باکیفیت یک تا دو سال قبل در بازار وجود دارند و تغییر اساسی در کیفیت و حتی ظاهرشان ایجاد نمی گردد اما از نظر قیمتی افزایش می یابند.

وی با اشاره به میزان موجودی کولر در خوزستان اظهار داشت: موجودی کولر در سطح استان جوابگوی نیاز مردم نیست اما به سبب وضعیت معیشتی مردم و کاهش درآمدها، مردم کمتر هزینه می کنند و میزان تقاضا کاهش پیدا می کند.

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اهواز اضافه کرد: بااینکه قیمت لوازم خانگی کاهش یافته است اما متاسفانه فراوانی در کالا وجود ندارد و از سویی نیز مشتری در بازار وجود ندارد.

جهانی با اعلان اینکه کولر در خوزستان حتی از نان شب واجب تر است، اظهار داشت: شهروندان برای خرید یک کولر با قدرت سرمایشی ۳۰ هزار، باید از ۱۹ میلیون تومان تا ۲۳ میلیون تومان هزینه کنند که واقعا سنگین است؛ ممکنست فردی از یخچال استفاده نکند اما در خوزستان همه مجبور هستند که کولر داشته باشند.

وی با ارائه یک راه حل برای دولت جهت بهبود وضعیت کولر در بازار اضافه کرد: با توجه به این که کولر از نیازهای اولیه مردم خوزستان و جنوب کشور است، دولت باید کولر را برای مدتی، کالایی راهبردی اعلام نماید و تمامیت ورود، خروج و حتی فروش این کالا را در دست بگیرد.

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اهواز اشاره کرد: این راه حل موجب ایجاد رفاه در خرید و فروش کولر برای مردم می شود.

جهانی با اشاره به قیمت کولر اضافه کرد: کولر اسپیلت ۳۶ هزار بدون گارانتی ۲۵ میلیون تومان، کولر اسپیلت ۳۰ هزار بدون گارانتی ۱۹ میلیون تومان و ۸۰۰ هزار تومان، کولر اسپیلت ۲۴ هزار بدون گارانتی ۱۷ میلیون تومان، کولر اسپیلت ۱۲ هزار بدون گارانتی، ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، کولر پنجره ای ۲۴ هزار ۱۵ میلیون و ۵۰۰ تومان و کولر پنجره ای ۱۸ هزار ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار قیمت دارد.

وی اظهار داشت: قیمت کولرهای بدون گارانتی باتوجه به افزایش نرخ دلار، ۱۰ تا ۱۵ درصد بالا رفته اند.
1400/03/18
13:33:19
0.0 / 5
373
تگهای خبر: بازار , تولید , دام , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان