تولید خودرو های آتش نشانی در داخل كشور

تولید خودرو های آتش نشانی در داخل كشور به گزارش یاری کالا مدیر فنی، خودرویی و تجهیزات سازمان آتش نشانی تهران اظهار داشت: قسمت کاربری خودرو های آتش نشانی کاملا ساخت مهندسان داخل است.


مازیار کربلایی در گفت و گو با ایسنا، در مورد نقش مهندسان ایرانی در ساخت تجهیزات و خودروهای آتش نشانی تهران اظهار داشت: در برنامه پنج ساله خود برنامه ای برای ساخت و خرید تجهیزات داریم؛ اما تلاش می نماییم با برنامه با بخش های علمی کشور همکاری نماییم.
وی اظهار داشت: اولویت ما ساخت تجهیزات در داخل کشور است، اما آتش نشانی احتیاج به تجهیزات بسیار باکیفیت دارد، پس اگر امکان تولید آن باکیفیت بالا در داخل وجود نداشته باشد به سمت خرید آن پیش می رویم.
مدیر فنی، خودرویی و توسعه سازمان آتش نشانی تهران اظهار نمود: در ابتدا برنامه ریزی می نماییم که چه خودرو هایی با چه کاربری خاصی نیاز داریم که این ها همچون خودرو با کاربری حمل دستگاههای تنفسی، خودروی تهویه، خودرو با کاربری جرثقیل و... هستند. در واقع قسمت کاربری خودرو، همان قسمتی است که بر بدنه خودرو سوار می شود.
وی افزود: بعد از برنامه ریزی در مورد نیازهای سازمان ابتدا بدنه خودرو ها را تهیه می نماییم که در این مورد هم اولویت ما همکاری با خودروسازان داخلی است، چون که برندهای خارجی سخت فراهم می شود.
وی اظهار داشت: بعد از تهیه خودرو ها، بر مبنای اعلام نیازی که از جانب معاونت عملیات دریافت می شود، اقدامات کارشناسی در قسمت فنی و توسعه صورت گرفته و مشخصات فنی خودرو بررسی می شود. بعد نقشه های مورد نیاز برای ساخت هر کاربری طراحی می شود.
وی با اشاره به اینکه هر کدام از خودرو ها به فراخور کاربرد آن تجهیزات متفاوتی دارد، اظهار داشت: بعنوان مثال یک خودروی تهویه تونلی تعداد قابل توجهی فن پرتابل هم دارد که این تجهیزات تأمین می شود؛ اما طراحی نقشه ها، جانمایی کابین کاربری، جانمایی، اتاق سازی و.. آن در معاونت فنی و توسعه صورت می گیرد.
وی تصریح کرد: قسمت کاربری خودرو های سازمان آتش نشانی تهران کاملا ساخت مهندسان داخل کشور است. برخی از تجهیزات به کار رفته در آن امکان دارد خریداری شده باشد، اما کاربری ها به صورت کامل ساخت داخل کشور است.
کربلایی با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته با رویکرد سازمان توانستیم پوست اندازی نماییم، اظهار داشت: ارتباط با صنعت و دانشگاه بسیار پیشرفت کرد و توانستیم چند تجهیز را درست نماییم. بعنوان مثال سال قبل چند دستگاه کاربری ضدعفونی معابر را با چندین روز کار شبانه روزی تولید کردیم. ما در این زمان از مصرف کننده به تولید و نوآوری رسیدیم.
منبع:

1400/03/17
13:27:50
0.0 / 5
762
تگهای خبر: تولید , خودرو , دام , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان