در اولین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری چه گذشت؟

از تضمین خرید محصولات كشاورزی به قیمت روز تا توزیع سبد غذایی

از تضمین خرید محصولات كشاورزی به قیمت روز تا توزیع سبد غذایی به گزارش یاری کالا تضمین خرید محصولات کشاورزی به قیمت روز، توجه به کشت و آبیاری، فروش محصولات کشاورزی از راه بورس کالا، پایداری نظام کشاورزی، ساماندهی بازار نهاده های کشاورزی، حل مشکل بیمه کشاورزان، کوتاه کردن دست دلالان و توزیع سبد غذایی همچون وعده های داده شده توسط کاندیداهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نخستین مناظره انتخاباتی بود.به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا نخستین مناظره ۷نامزد انتخابات ریاست جمهوری امروز برگزار شد و هرکدام از این کاندیداها برنامه های اقتصادی خویش را در این مناظره مطرح نمودند. از میان این ۷نفر کاندیدا تنها چهار نفر یعنی عبدالناصر همتی، محسن رضایی، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی و سعید جلیلی به صورت مختصر به چالش های بخش کشاورزی و دغدغه های سبدغذایی مردم اشاره و برنامه های خویش را در مورد حل چالش ها عنوان کردند و شاید بتوان اظهار داشت که در بین آنها برنامه های عبدالناصر همتی از دیگر رقبای خود در بخش کشاورزی شفاف تر بود.

همتی ضمن اشاره به اهمیت بخش کشاورزی خصوصا در زندگی روستاییان برنامه های خویش را برای نجات کشاورزی از وضعیت فعلی شرح داد که این برنامه ها شامل اقدامات جدی در نوع کشت و آبیاری با عنایت به مصرف ۷۵ درصدی آب کشور در بخش کشاورزی، تضمین خرید به قیمت روز محصولات کشاورزی به جای خرید با تضمین قیمت، انتقال محصولات کشاورزی به انبارها و فروش آنها از راه بورس کالا و پیشگیری از فروش محصولات با قیمت پایین، پایداری نظام کشاورزی در روستاها و ساماندهی بازار کود، سم و بذر می شود.

همتی البته راه کارهایی هم برای کنترل قیمت ها و تنظیم بازار عرضه کرد و اظهار داشت که قیمت گذاری دستوری در دنیا شکست خورده و دولت نباید وارد این مسائل شود، بلکه باید زیرساخت ها را فراهم آورد و پس از آن مشکل قیمت ها با حل مشکل نقدینگی حل خواهد شد. همینطور گرانی و گرانفروشی نتیجه تورم است و چاره برون رفت از این شرایط کنترل نقدینگی و خنثی سازی پایه پولی تزریق شده به جامعه از سوی دولت می باشد.

حل بیمه کشاورزان/ تبدیل کشور به هاب غذایی ۵۰۰ میلیون نفر

محسن رضایی از دیگر نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم در تشریح برنامه های خود اشاراتی هم به حل مشکلات کشاورزان داشت. وی به خرید تضمینی محصولات کشاورزی با ۵درصد بالاتر از قیمت های وارداتی، حل بیمه کشاورزان، کوتاه کردن دست دلالان و واسطه گران بخش کشاورزی و تبدیل کشور به هاب تأمین مواد غذایی ۵۰۰ میلیون نفر اشاره نمود.

بسته های ۳۰۰ هزارتومانی هزینه خانوار

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی از دیگر نامزدهای این انتخابات هم از بسته های 300 هزارتومانی اطلاع داد و اظهار داشت که برای هزینه خانوار شامل خوراک، ریزمغزی ها، انواع پروتئین ها و کالری ها پیشبینی هایی کردیم و بسته های ۳۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته ایم.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به مبحث واردات و صادرات محصولات کشاورزی هم اشاره نمود و اظهار داشت که بایستی اقتصاد کشور صادرات محور و همیشه از واردات بیشتر باشد تا تولید و اشتغال داخلی گرفتار مشکل نشود.

طرح توزیع سبد غذایی

کاندیدای دیگری که در صحبت هایش وعده توزیع سبد غذایی داد، سعید جلیلی بود. وی در این رابطه اظهار نمود که برای محرومیت زدایی باید ابتدا باور و اراده داشت سپس طرح و برنامه. ما چند برنامه داریم. یکی از این طرح ها سبد غذایی است. حداقل ۲۵۰۰ کالری در روز باید به مردم برسد که برنامه ای تهیه کردیم تا سبد غذایی به خوبی توزیع شود، چونکه در این سالها این توزیع مناسب نبوده است.

جلیلی همینطور از برنامه های خود برای جهش اشتغال در شیلات، کشاورزی، محصولات باغی زراعی و دامی هم سخن گفت.
1400/03/16
17:21:12
0.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان