چرخش قیمت ها در بازار طلا

چرخش قیمت ها در بازار طلا یاری کالا: طبق تحلیل رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی و روند قیمت ها طی آن، در ابتدای هفته روند قیمت ها افزایشی بوده اما بازار سکه و طلا، هفته را با کاهش قیمت ها نسبت به ابتدای هفته به انتها رسانده است.


ابراهیم محمدولی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به افت و اخیز قیمت جهانی طلا، اظهار نمود: طی یک هفته اخیر هر اونس طلای جهانی در مرز ۱۹۰۰ دلار در نوسان بود و تا ۱۹۰۹ دلار هم افزایش پیدا کرد، اما در مجموع ۳۵ دلار کم شد. علاوه براین، نرخ ارز نیز بعنوان عامل موثر داخلی بر قیمت سکه و طلا، در این هفته نوسان داشت. براین اساس، باتوجه به افت و خیز قیمت جهانی طلا و نوسان قیمت ها در بازار ارز داخلی، قیمت سکه و طلا نیز با نوسان همراه بوده است.
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: باتوجه به نوسان قیمت طلا و سکه در این هفته، حجم تقاضا نیز کاهش یافته و خریداران منتظر ثبات قیمتی بازار برای خرید هستند. البته باتوجه به روند اونس جهانی طلا، در صورت ثبات بازار ارز و مدیریت آن، انتظار آرامش قیمت در ایام آتی دور از انتظار نیست.

حباب ۱۷۰ هزار تومانی برای هر قطعه سکه
وی در ارتباط با تغییرات قیمت ها انواع قطعات سکه و مصونوعات طلا در طول هفته اخیر و آخرین قیمت ها در آخر هفته، اظهار داشت: در بازار این هفته، نوسان سکه تمام بهار طرح جدید حداقلی بوده است و در آخر هفته با کاهش ۳۰ هزار تومان نسبت به ابتدای هفته ۱۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان قیمت دارد. سکه طرح قدیم نیز با نوسان ۵۰ هزار تومانی به ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. هم اکنون حباب سکه نیز در محدوده ۱۷۰ هزار تومانی است.
این مقام صنفی اضافه کرد: در طول یک هفته اخیر هر قطعه نیم سکه نیز با کاهش ۵۰ هزار تومانی همراه شده و در آخرین معاملات به پنج میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسیده است. ربع سکه و سکه های گرمی در طول هفته بدون نوسان باقی مانده و به ترتیب ربع سکه سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه های یک گرمی دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارند.
محمدولی اشاره کرد: هر گرم طلای ۱۸ عیار در طول این مدت ۱۳ هزار تومان و هر مثقال طلای ۱۷ عیار ۵۵ هزار تومان کاهش قیمت داشته اند. هم اکنون هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۷۳ هزار و ۴۵۲ تومان و هر مثقال طلا چهار میلیون و ۶۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. آخرین نرخ ثبت شده برای اونس جهانی نیز ۱۸۷۰ دلار و ۵۹ سنت است.
منبع:

1400/03/15
15:37:44
0.0 / 5
439
تگهای خبر: ارز , بازار , سكه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان