اصلا هر چه شما بگویید به روی چشم!

اصلا هر چه شما بگویید به روی چشم! قطعی گسترده برق در هفته گذشته در کنار همه دردسرهایی که داشت، فیلمها و تصاویری را از دل خاموشی ها پدید آورد که بعضی از آنها بازتاب وسیعی در بین مردم داشت و تبدیل به ترند شد.


زهرا عواطفی نژاد/خبرجنوب از عمل جراحی در یک اتاق تاریک گرفته تا جسد باد کرده در قطعی برق! اما در دل همه این تاریکی ها یک زیبایی هم نمایان شد و آن ویدئویی بود در ارتباط با سه گلفروش سرچهارراه ها در شیراز که در خاموشی مطلق خیابان به صورت خودجوش دست به کار شده و خودرو های گیج و قفل در ترافیک را هدایت کردند. این ویدئو به یکی از ویدیوهای پر بازدید فضای مجازی تبدیل شد و حالا در یوتیوب هم به معرض نمایش گذاشته شده است.
این فیلم سه جوان گلفروش را حوالی ساعت 21 در چهار راه دانش آموز شیراز نشان داده است که کار و کاسبی خویش را کنار گذاشته و در غیاب مأموران راهور درحال بازگشایی مسیری هستند که به علت قطعی چراغ راهنما قفل شده است البته در این میان نبایدحرکت قابل تحسین رانندگان شیرازی را فراموش کرد که نهایت همکاری را با این سه گلفروش سرچهارراه دارند و با زدن بوق های ممتد احساساتشان را ابراز می کنند و از ته دل جار می زنند: «اصلاً هر چه شما بگویید به روی چشم!». آمارهای کانال تلگرامی می گوید همین کلیپ میلیونها بار دانلود شده است. بازتاب این ویدئو «خبرجنوب» را بر آن داشت که مبحث را با سردار رهام بخش حبیبی فرمانده انتظامی فارس در بین بگذارد تا به نحوی از این سه گلفروش خیابان تقدیر شود. پیشنهادی که با استقبال گرم سردار حبیبی رو به رو شد و بامداد روز گذشته فرمانده انتظامی استان فارس طی تماس تلفنی با «خبرجنوب» اعلام نمود که به وعده خود عمل کرده و میزبان این سه گلفروش است. اما میزبانی پلیس فارس از سه پسر گلفروش تنها اقدام رئیس پلیس استان نیست، این سه نفر الان با گرفتن کارت پلیس افتخاری همیار پلیس شده اند.
فرمانده انتظامی استان فارس ضمن تقدیر از این سه گلفروش خطاب به آنها اظهار داشت: بنده و کلیه کارکنان نیروی انتظامی به وجود شما افتخار می نماییم و خوشحالیم که انسان هایی با وجدان همانند شما این اقدام خوب و مبارک را انجام داده و پلیس را یاری کرده اید..
سردار رهام بخش حبیبی اضافه کرد: اگر همه ما انسان ها یکدیگر را دوست داشته باشیم، در آن صورت خداوند هم ما را دوست خواهد داشت و از گناهان ما خواهد گذشت. این احساس زیبای شما در کمک کردن به روان سازی ترافیک و مشکل به وجود آمده، بسیار پرارزش است و رضایت خداوند متعال را به دنبال دارد.
سعید احمدی گلفروش 20 ساله در این رابطه به «خبرجنوب» اظهار داشت: من از زمانی که حدوداً 10 ساله بودم به علت وضعیت اقتصادی که خانواده ام داشتند در حالیکه سه سال بیشتر درس نخوانده بودم مجبور شدم که ترک تحصیل کنم و به کودک کار تبدیل شدم.
وی ادامه داد: هم اکنون نزدیک به 10 سال است که سر چهارراه گل می فروشم و از این طریق مبلغ ناچیزی پول توجیبی برای خودم دست و پا می کنم تا سربار خانواده نباشم. در این سالها هم با پول ناچیز بخور و نمیری که به دست آورده ام، مخارج اولیه خودم را تأمین کرده ام.
وی افزود: حدود چهار الی پنج سال است که دو پسر بچه دیگر هم سر همین چهار راهی که من گل می فروشم مشغول گلفروشی هستند و من هم به آنها کمک می کنم تا بتوانند مخارج اولیه خودشان را تأمین کنند. در این سالها با مشکلات زیادی مواجه بودم، بعضی مواقع مردم حاضر به خرید گل نبودند روزهایی می شد که سود چندانی نکرده بودم و با جیب خالی به خانه می رفتم. این گلفروش 20 ساله در ارتباط با فیلم او و دوستانش که الان به یک فیلم پر بازدید در فضای مجازی تبدیل گشته، اظهار داشت: من اصلاً از این فیلم خبر نداشتم تا اینکه چند شب قبل یکی از دوستانم این فیلم را در دایرکت اینستاگرامم فرستاد و زمانی که آنرا دیدم متوجه شدم که یک نفر از آن شب فیلم گرفته و در فضای مجازی منتشر نموده است. زمانی که کامنت های مردم زیر این پست را خواندم خیلی خوشحال شدم.
وی ادامه داد: چند شب قبل حوالی ساعت 9 بود که برق حوالی خیابان دانش آموز قطع شد و ما هم مشغول فروش گل بودیم. قطعی برق سبب از کار افتادن چراغ راهنما شد. ناگهان تمام خودرو ها در هم قفل شدند و هیچ مسیری برای تردد باز نبود. آن زمان مأمور راهور هم نبود، با 110 تماس گرفتیم و ترافیک را اعلام کردیم اما حضور پلیس زمانبر بود ازاین رو تصمیم گرفتیم که گل فروختن را تعطیل نماییم و برای دقایقی نقش پلیس را ایفا کرده و راه را باز نماییم. سه نفری مشغول شدیم و راه را باز کردیم البته رانندگان هم خیلی همکاری کردند و با بوق زدن از ما تقدیر کردند. علیرغم این که پس از کمک کردن گل های ما همگی پژمرده و غیر قابل فروش شدند ولی از انجام این کار که به نحوی کمک به مأموران زحمتکش نیروی انتظامی بود، خوشحال هستیم. احمدی افزود: چند روز قبل یک مأمور پلیس آمد و از ما دعوت کرد که به دفتر سردار حبیبی برویم. روز گذشته بامداد رفتیم، از ما تقدیر کردند و یک کارت همیار پلیس دادند و قرار شد پلیس افتخاری باشیم. پس از این دیدار ما را سوار ماشین پلیس کردند و به خانه رساندند. این گلفروش سرچهارراه اظهار داشت: در ایام پس از این اتفاق، مردم که از این اقدام ما راضی شده بودند، از ما گل های بیشتری هم می خریدند و می گفتند که ما انسان های خوبی بوده ایم که به آنها کمک کرده ایم. البته این را هم بگویم یکی از دلایلی که ما این کار را انجام دادیم، مأموران زحمتکش پلیس بودند، ما هر روز آنها را در چهار راه ها می بینیم و درک می نماییم که در سرما و گرما ساعت ها ایستاده و با زحمت فراوان به مردم کمک می کنند و ترافیک را روان می سازند. از مردم هم تشکر می نماییم که حرف ما سه نفر را گوش کردند و سبب شدند تا مشکل ترافیک به وجود آمده حل شود، اگر همه ما بعنوان یک شهروند وظیفه خویش را انجام داده و احساس مسئولیت نماییم، جامعه ای خوب و آرام خواهیم داشت. از مردم می خواهیم که با پلیس همکاری لازم را داشته باشند تا همیشه شهری منظم و بدون ترافیک داشته باشیم. 23


منبع:

1400/03/11
10:41:53
0.0 / 5
606
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , خودرو , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان