وزیر صمت:

حجم تجارت خارجی كشور در سال قبل به ۷۴ میلیارد دلار رسید

حجم تجارت خارجی كشور در سال قبل به ۷۴ میلیارد دلار رسید به گزارش یاری کالا آذربایجان غربی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: خوشبختانه 6 هزار معدنی که در طول سه چهار دهه اخیر راکد یا نیمه فعال بوده اند مجدداً به چرخه فعالیت و فرآوری بازگشته اند که سهم آذربایجان غربی 500 معدن است.


علیرضا رزم حسینی عصر امروز هشتم خردادماه در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان، با اشاره به اینکه باید بیشتر بر روی نقاط قوت و مثبت داخلی تمرکز نماییم، اظهار نمود: متأسفانه بسیاری با تاکید بر نقاط ضعف به دنبال ناامید کردن مردم از نظام و دولت جمهوری اسلامی هستند درحالی که مقایسه نقاط قوت و مثبت نشان از اتفاقات مؤثر و مثبت در طول سالیان اخیر است.
وی با اعلان اینکه در آینده ای نزدیک جشن خودکفایی تولید لوازم خانگی را برگزار خواهیم کرد، اشاره کرد: در طول سال ۱۳۹۹ بیش از ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار عدد وسایل خانگی توسط تولیدکنندگان داخلی تولید شد که از نظر کیفیت و قیمت در منطقه در رتبه عالی قرار دارند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تحریم های ظالمانه دشمنان و قدرت های مستکبر جهان، بیان کرد: با وجود وجود تمامی مشکلات مالی و تحریم ها ملت ایران در همه حال با تیکه بر اراده و توان داخلی پیروز میادین مختلف بوده اند و خواهند بود.
رزم حسینی با اشاره به حمایت همه جانبه از بخش تولید و صنعت در طول ماه های گذشته و تکذیب سنگ اندازی ها و شیطنت برخی، عنوان کرد: در طول ماه های گذشته چندین بخشنامه در امتداد پشتیبانی از تولید و تولیدکننده ابلاغ گردیده است که نشان از پیگیری و پشتیبانی دولت از این بخش دارد.
وی تاکید کرد: خوشبختانه ۶ هزار معدنی که در طول سه چهار دهه اخیر راکد یا نیمه فعال بوده اند مجدداً به چرخه فعالیت و فرآوری بازگشته اند که سهم آذربایجان غربی ۵۰۰ معدن است.
وزیر صمت موفقیت اقتصاد را وابسته به ارکان مختلف حکومتی دانست و بیان کرد: با اختلاف و درگیری نمی توان کاری از پیش برد بدین سبب انتظار می رود با همدلی و وحدت مشکلات را سامان بخشید و معضل بیکاری را از بین برد.
رزم حسینی حجم تجارت خارجی کشور طی سال قبل را ۷۴ هزار میلیارد دلار عنوان نمود و اظهار داشت: ۱۴۶ میلیون تن کالا در این قالب از کشور خارج یا وارد شده است. همین طور جلوگیری از واردات ۵.۵ میلیارد یورویی کالاهای غیرضروری طی سال گذشته، افتخاری برای دولت در امتداد پشتیبانی از تولید داخل و ممانعت از واردات بی رویه به کشور بوده است.
وی ادامه داد: همین طور طی سال قبل ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو از تولیدات داخلی در صنایع مختلف استفاده و از واردات اقلام مشابه خارجی جلوگیری شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: همین طور در امتداد طرح های اقتصاد مقاومتی ۴۵۰ هزار میلیارد تومان فرصت سرمایه گذاری جدید در کشور به امضا رسیده که می توان این رقم را افزایش داد.

منبع:

1400/03/09
10:00:56
0.0 / 5
561
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان