در گفت وگو با یاری كالا اعلام شد

تابلوی برندهای پوشاك خارجی جمع می شود

تابلوی برندهای پوشاك خارجی جمع می شود به گزارش یاری کالا، عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک از رونق قاچاق پوشاک در پی کاهش فروش پوشاک ناشی از محدودیت های کرونائی آگاهی داد و اظهار داشت: هم اکنون هیچ برند خارجی در سطح کشور مجوز فعالیت ندارد و در آخرین جلسه ستاد مبارزه با قاچاق قرار شد تابلوهای این برندها جمع آوری شود.


مجید افتخاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به افزایش قاچاق در پی افزایش قیمت مواد اولیه داخلی، اظهار نمود: با توجه به این که به سبب شیوع ویروس کرونا صادرات پوشاک بطور کلی کاهش داشته، برخی حاضرند کالای خودرا به قیمت ناچیز و حتی بصورت کیلویی بفروشند. از جانب دیگر نرخ ارز هم در داخل کاهش پیدا کرده، بدین سبب تمایل به قاچاق بالا رفته است.
وی با اعلان اینکه ترکیه و بنگلادش به سبب شیوع ویروس کرونا با مشکلات جدی در زمینه صادرات مواجهند، اظهار داشت: اعمال محدودیت های سختگیرانه در کشورهای اروپایی موجب کاهش فروش پوشاک در آنها شده است.
عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک درباره طرح مبارزه با قاچاق پوشاک در سطح عرضه که از سال ۱۳۹۷ از طرف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شروع شد، اظهار داشت: این طرح برای مدتی اجرا شد و ستاد با برندهایی که محرز بودند، برخورد کرد. اما پس از مدتی قطع شد، چونکه ستاد مبارزه با قاچاق می گوید "به ابزارهایی همچون شناسه کالا نیاز دارد که هنوز در صنعت پوشاک وجود ندارد".
به گفته ی ایشان، حالا طرح قاصدک برای برخورد با قاچاق نیست اما طبق آخرین جلسه ستاد هیچ برند خارجی در سطح کشور مجوز فعالیت ندارد و همه غیر قانونی هستند. تولید مشترک برندهای خارجی در ایران نیز وضعیت خاصی همچون تولید ۲۰ درصدی در مبدأ و صادرات ۵۰ درصدی داشت که هم اکنون اجرا نمی شود؛ بدین سبب همه این برندها غیرقانونی هستند که در آخرین جلسه ستاد مبارزه با قاچاق نیز قرار شد تابلوهای این برندها جمع آوری شود.
افتخاری با اعلان اینکه مناسبت های مختلف در ایران مانند اعیاد و عزاداری ها که در آنها مبارزه با قاچاق عقب می افتد، حاشیه امنی برای قاچاقچیان به وجود آورده است، اظهار داشت: ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار شغل به سبب قاچاق پوشاک از بین رفته است.
منبع:

1400/03/07
15:05:26
0.0 / 5
547
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان