پورابراهیمی:

سایت هایی فعال رمزارز خارجی باید در قالب ضوابط كشور عمل كنند

سایت هایی فعال رمزارز خارجی باید در قالب ضوابط كشور عمل كنند به گزارش یاری کالا رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نباید این مورد سایت های رمزارز خارجی را رها کند. سایت هایی که در این خصوص در حال اقدام هستند باید در قالب ضوابط کشور عمل کنند. گزارش ما در کمیسیون اقتصادی حاکی از این است روزانه بین ۳ تا ۵ هزار میلیارد تومان از راه درگاه های پرداختی که زیر نظر بانک مرکزی از راه psp عملیاتی بشود متاسفانه بدون نظارت عملیاتی شده است.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی داورانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود از درگذشت ۶ نفر از خدمتگزاران به مردم سیل زده بخش شهداد در استان کرمان به دلیل برق گرفتگی اطلاع داد و از بنیاد شهید خواست که در مورد محسوب شدن این افراد بعنوان «شهید خدمت» پیگیری های لازم را صورت دهند تا التیامی در دل های داغ دیدگان و خانواده های معزز آنها باشد.
نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری افزود: امروز در مجلس به واسطه این که نمادی از اقتدار مردمی است، نیازمند این هستیم که در حوزه انتخابات ریاست جمهوری هماهنگی داشته باشیم. فرمان رهبر انقلاب اسلامی در حضور حداکثری مردم برای خادمان مملکت و ملت فصل الخطاب است؛ ازاین رو باید تمام تلاش خویش را به علت مقبولیتی که نمایندگان مردم در حوزه انتخابیه دارند، در این عرصه بکار بگیریم.
وی ادامه داد: در بخش دوم انتخاب افراد اصلحی مهم می باشد که با عنایت به شرایط اقتصادی کشور بتوانند مفید واقع شود. در واقع، با یک اعتقاد و باور به درون اقتصاد کشور، اجرای اقتصاد مقاومتی، اجرای فرامین مقام معظم رهبری در مواجه با تحریم ها و تبدیل کردن تهدیدات ناشی از تحریم ها به فرصتی برای کشور عمل کند.
پورابراهیمی داورانی در انتقاد از دولت دوازدهم اظهار نمود: کسانی که سال ها حل مشکلات کشور را به مذاکره با خارج و نگاه به بیرون کشور گره زده بودند و امروز شاخصهای اقتصادی در مورد درآمد ملی، نرخ تورم، ضریب جینی، نرخ رشد اقتصادی مبین وضعیت نامناسب عملکردشان است، حق ندارند به جهت اینکه بتوانند در آینده در حوزه تصمیم گیری عمل کنند، ادعایی داشته باشند؛ بنابراین مردم ما باید هوشیار باشند و در این حوزه تصمیم درست را اتخاذ کنند.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اصلاح قانون بانک مرکزی اظهار داشت: خوشبختانه با تصویب شما نمایندگان این امکان فراهم گردید که در شور دوم تمام نقطه نظراتی که شما نمایندگان، صاحبنظران و کارشناسان دارند، در دستور کار قرار گرفته که به شما این قول را می دهیم که تک تک نمایندگان می توانند افراد توانمند و موثر را که مایل به اظهار نظر هستند به کمیسیون اقتصادی معرفی کنند و ما بنا داریم مذاکرات در ارتباط با تصویب نهایی اصلاح قانون بانک مرکزی را به صورت پخش مستقیم عرضه نماییم تا همه بدانند حرف های کارشناسی چیست. تهمت های ناروا که امروز تبدیل به یک ادبیات برای مواجهه با این حرکت شده است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در مورد مسائل بازار سرمایه اظهار داشت: انتظار ما از وزیر اقتصاد این است که مصوبات شورایعالی بورس و جلسات سران قوا را در این خصوص اجرایی کند. در مورد ارزهای دیجیتالی به تازگی مشکلاتی بوجود آمده است. موضع صریحی که در ارتباط با ارزهای دیجیتالی داریم در دو بخش است که در رمز ارزهای داخلی ظرفیتی بزرگ برای اقتصاد کشور است که از این ظرفیت به واسطه نسبی در انرژی استفاده نماییم و بتوانیم منابع نفتی ناشی از آنرا حوزه رفع تحریم ها به واسطه مبادلات خارجی استفاده نماییم.
این نماینده مجلس در دوره یازدهم از قرائت علنی گزارش کمیسیون اقتصادی در این خصوص در ایام آتی اطلاع داد و اظهار داشت: ان شاءالله تکالیف تک تک دستگاه ها، وزارت نیرو، وزارت صمت، وزارت ارتباطات به واسطه بستر فضای مجازی، وزارت اقتصاد به واسطه شفافیت و اجرای قانون مبازره با پولشویی در کشور و بانک مرکزی عملیاتی خواهد نمود.
پورابراهیمی افزود: در مورد مبادلات رمز ارزهایی که منشا خارجی دارند، نظر صریح ما در مجلس این است که بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نباید این مورد را رها کنند. سایت هایی که در این خصوص در حال اقدام هستند باید در قالب ضوابط کشور عمل کنند؛ چون که گزارش ما در کمیسیون اقتصادی حاکی از این است روزانه بین ۳ تا ۵ هزار میلیارد تومان از راه درگاه های پرداختی که باید زیر نظر بانک مرکزی از راه psp عملیاتی بشود متاسفانه بدون نظارت عملیاتی شده است. ما انتظار داریم بانک مرکزی ساماندهی کند اما شنیده ایم به تازگی بانک مرکزی ساماندهی توقف آنها را در دستور کار قرار داده که اساسا این مورد ما نیست بنابراین بنا داریم در جلسات بعدی کمیسیون اقتصادی این مورد را بحث نماییم.
نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در انتها از استاندار، نماینده ولی فقیه استان، فرمانده سپاه استان، شهردار و تمامی مسؤلان استان کرمان خواست تا محوطه آرامگاه سرادر شهید قاسم سلیمانی را برای زیارت در روزهای کرونا آماده کنند.
منبع:

1400/02/28
21:39:14
0.0 / 5
515
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان