حناچی:

سالی ۱۰ كیلومتر مترو ساختیم

سالی ۱۰ كیلومتر مترو ساختیم به گزارش یاری کالا شهردار تهران اعلام نمود: در توسعه مترو مشکل اصلی ما تامین واگن است و ما به اندازه زیرساخت هایی که به وجود آمده است، واگن نداریم و این باید به شکل سریع حل شود.


به گزارش یاری کالا به نقل از خبر آنلاین، پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم شروع عملیات خط ۱۰ مترو تهران با بیان اینکه، ۳۰ ایستگاه مترو تا انتهای این دوره مدیریت شهری به بهره برداری می رسد و هر ایستگاه بیشتر از ۳۰ هزار مسافر را به شبکه حمل و نقل ریلی اضافه می کند، اظهار داشت: خوشحالم که در منطقه ۲۲ به یکی از وعده های که داده بودیم عمل می نماییم. شهردار تهران افزود: این منطقه در سالهای اخیر توسعه زیادی حتی بیشتر از طرح مصوب داشته که متناسب با آن فکری برای حمل و نقل عمومی و دسترسی جمعیت به سایر نقاط شهر نشده است و نتیجه آن است که شریان های موجود مثل اتوبان های همت و حکیم در ساعات پیک عملا قفل می شوند. وی ادامه داد: امیدوارم با راه اندازی این خط تعادل در منطقه خط شمالی تهران به موازات بزرگراه همت و شهید زین الدین ایجاد شود.
حناچی اظهار داشت: یکی دیگر از نتایج اجرای خط ۱۰ و شروع به کار ایستگاه های جدید، کاهش خیلی از تراکم های جمعیتی در نقاط دیگر مترو مثل ایستگاه صادقیه است. شهردار تهران افزود: در این دوره مدیریت شهری به صورت متوسط ۱۰ کیلومتر در سال به مترو اضافه گردید و علاوه بر زحماتی که در دوره های قبل بود تلاش شد این حرکت زمین نماند، هر چند که شرایط اقتصادی ما به شدت حاد بود و مشکلات ناشی از تحریم ظالمانه آمریکا و کرونا پیش آمده بود اما همواره دو موضوع اصلی یعنی ترافیک و آلودگی در دستور کار ما بوده است. وی ادامه داد: البته اعتقاد دارم که حمل و نقل عمومی تهران موضوعی حاکمیتی است و به اندازه اهمیتی که دارد، مورد پشتیبانی قرار نگرفته است و باید از آن پشتیبانی شود. حناچی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در دنیا حمل و نقل ریلی دو نقش را بر عهده دارند یا اتصال ها در مناطق توسعه یافته را بهبود می بخشند و یا به واسط حضور حمل و نقل ریلی و ایجاد ایستگاه هایی در آن مناطق، مکان هایی واجد سرمایه گذاری می شوند. وی با تکیه بر اتصال شهرهای اقماری تهران به مترو اظهار داشت: مترو به هشتگرد رسید، مترو پرند در دستور کار است و ایستگاه فرودگاه امام بزودی به پرند متصل خواهد شد و این اتفاق مطمئنا بهره وری مترو را بالاتر می برد که البته در توسعه مترو نقطه بحرانی ما تأمین واگن است و ما الان به اندازه زیرساخت هایمان واگن نداریم و این باید به شکل سریع حل شود. به قول شهردار تهران، ساخت ۶۳۰ واگن را با چینی ها قرارداد داریم و ۴۰۰ واگن را تلاش می نماییم با حداکثر ساخت داخل انجام دهیم. وی با اشاره به اینکه کلانشهرها راهی جز حمل و نقل عمومی برای کاهش آلاینده ها ندارند، اضافه کرد: این مشکل همه کلانشهرهاست اما بعضی از آنها با مدیریت مستمر این را حل کرده اند و برخی هم با برنامه ریزی حل می کنند و آینده حمل و نقل عمومی تهران به سمت حمل و نقل پاک و برقی خواهد بود و این هدف ما است. وی تصریح کرد: نخستین پارتی اتوبوس های برقی را در تلاش هستیم که وارد شود و یکی از خطوط اصلی بی آر تی با اتوبوس های برقی مجهز می گردد و با هماهنگی معاونت علمی و فناوری امیدواریم بتوانیم گره خودرو های برقی را هم حل نماییم. حناچی تصریح کرد: ۱۰ درصد آلودگی تهران به موتورسیکلت ها بر می گردد و برقی شدن آنها تحولی در هوای تهران ایجدد می کند. وی عنوان کرد: در این دوره مدیریت شهری، تصویب طرح جامع ریلی تهران را در دستور کار داشتیم این مساله حائز اهمیت می باشد که طرح جامع امکان حرکت های سلیقه ای در آینده را به حداقل می رساند و یک مرجع تصویبی عالی در هماهنگی با بقیه برنامه ها خواهد بود. حناچی اضافه کرد: اتصال شبکه ریلی تهران به شهرهای اقماری و استفاده از ظرفیت های موجود برای خدمت به شهروندان موضوعی مهمی است که آنرا دنبال می نماییم. وی ضمن اشاره به طرح های تی او دی تی ( رویکرد توسعه بر محور حمل و نقل) اظهار داشت: برای پیشبرد چنین طرح هایی باید سرمایه گذاری نماییم. شهردار تهران ضمن اشاره به حادثه افغانستان اظهار داشت: شب گذشته در میدان آزادی ویدئو مپینگی به منظور همدردی با مردم ایران و افغانستان برگزار گردید. مراسم عملیات اجرایی اولین قطعه از خط ۱۰ مترو تهران در محل کارگاه خط ۱۰ در حوالی دریاچه خلیج فارس برگزار گردید. این خط به طول کلی ۴۳ کیلومتر با ۳۵ ایستگاه، از محدوده قنات کوثر در تقاطع بزرگراههای شهید زین الدین و شهید باقری شروع شده و در نهایت به ایستگاه وردآورد از خط ۵ مترو تهران متصل خواهد شد. ۲۳۵۲۳۱


منبع:

1400/02/23
10:03:44
0.0 / 5
513
تگهای خبر: آنلاین , اقتصاد , خودرو , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان