فروش مرغ تكه ای در بعضی مغازه ها

فروش مرغ تكه ای در بعضی مغازه ها یاری کالا: با وجود اینکه قطعه بندی کردن مرغ در مغازه ها از فروردین ماه سالجاری بصورت رسمی برمبنای مصوبات قرارگاه ساماندهی مرغ کشور ممنوع گردید، اما گزارشات حاکی از آنست که همچنان تعدادی از خرده فروشی ها مبادرت به قطعه بندی و فروش مرغ با قیمت های بالا می کنند.به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، در اسفندماه سال قبل سازمان دامپزشکی و ستاد تنظیم بازار با افزایش قیمت مرغ، قطعه بندی کردن مرغ در مغازه ها را ممنوع کردند تا به این وسیله از گرانفروشی و سودجویی جلوگیری شود و این کالای پروتئینی پرمصرف با قیمت های مصوب به دست مردم برسد.

در اواسط فروردین ماه سالجاری نیز قرارگاه ساماندهی مرغ کشور عرضه مرغ قطعه بندی شده یا عرضه مرغ قطعه شده با طعم های مختلف توسط واحدهای صنفی را ممنوع کرد که این ممنوعیت تا اختتام فروردین ادامه داشت و در نهایت نیز بر طبق یکی از مصوبات جلسات قرارگاه ساماندهی مرغ کشور این ممنوعیت برای شرکت های دارای مجوز که کار اصلی آنها قطعه بندی کردن مرغ بود، برداشته شد ولی برای خرده فروشی ها همچنان پابرجا ماند.

اخیرا اما بر طبق گزارش های رسیده، تعدادی از خرده فروشی های سطح شهر تهران همچنان مبادرت به فروش مرغ قطعه بندی شده با قیمت های بالا می کنند و عرضه مرغ کامل و دولتی آنها محدود است و در صورتیکه خریداران نیاز بیشتری به مرغ داشته باشند مجبورند یا از مرغ های قطعه بندی شده خریداری کنند و هزینه های گزافی بپردازند یا مسافت های بسیاری را برای خرید مرغ دولتی طی کنند.

در این راستا مهدی یوسف خانی-رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی - در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه قطعه بندی مرغ در فروشگاه ها و مغازه ها تخلف است، اظهار نمود: فروش مرغ های تکه ای که توسط شرکت های مجاز قطعه بندی می شوند، مشکلی ندارد ولی مغازه ها و فروشگاه ها نباید خودشان مبادرت به قطعه بندی مرغ کنند.

وی افزود: مرغ های قطعه بندی شده توسط شرکتها هم دارای قیمت های مصوب هستند و بایستی این قیمت ها رعایت شود. البته دستگاه های نظارتی در سطح شهر حضور دارند و اگر تخلفی روی دهد به آن رسیدگی خواهند کرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در آخر اظهار داشت: قطعه بندی برای مغازه ها هم از نظر بهداشتی و هم از نظر قیمتی ممنوعست اما اگر مغازه ای مبادرت به این کار کرد و مرغ های قطعه شده را کمتر از نرخ مصوب فروخت، ایرادی ندارد.

منبع:

1400/02/12
20:54:05
0.0 / 5
508
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان