جزئیات استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر

جزئیات استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران به عرضه سفارش ها، توضیحات و نکاتی در مورد آزمون استخدامی اختصاصی فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد پرداخت.


به گزارش یاری کالا به نقل از خبر آنلاین، محمود پاکدل با اشاره به اینکه آزمون استخدامی اختصاصی فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد هم اکنون به ۴۷ دستگاه و به میزان ۱۲۱۹۰ شغل محل اختصاص دارد اضافه کرد: با تکمیل شغل محل های جدید از سوی دستگاههای یاد شده تعداد فرصت های استخدامی افزایش قابل توجهی خواهد داشت.
وی ادامه داد: برای شرکت ایثارگران مشمول در این آزمون ضمن ابلاغ بخشنامه به ادارات کل استانی از آنان خواسته شده به هر طریق ممکن اطلاع رسانی لازم به ذینفعان جهت ثبت نام در این آزمون به عمل آید که لازم است در این راستا نکاتی مهم و ضروری مورد توجه دقیق و جدی مشمولین قرار گیرد.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد این نکات اظهار داشت: تمام مشمولان عزیز باید پیش از ورود به سایت و ثبت نام از وضعیت بیکاری خود در سامانه جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران (سجایا) اطمینان حاصل کنند و در صورتیکه وضعیت شغلی آنان به علت عدم رفتن به بنیاد «بیکار» ثبت نشده باشد باید سریعاً نسبت به ثبت و یا تغییر آن اقدام نمایند. بدیهی است افرادی که دارای شغل بوده و در سامانه مزبور «شاغل» ثبت شده اند اجازه شرکت در این آزمون را نخواهند داشت و در زمان ثبت نام و ثبت ایثارگری بعنوان «فرد غیرمجاز» برای شرکت در آزمون شناخته خواهند شد.
پاکدل با تاکید بر اهمیت مطالعه کامل دفترچه آزمون توسط داوطلبان به منظور اطلاع از شرایط در ارتباط با احراز شغل محل های انتخابی، بومی بودن و... اضافه کرد: هریک از مشمولین مجاز هستند حداکثر ۳ شغل محل را متناسب با شرایط احراز آن شغل محل ها به ترتیب اولویت خود انتخاب کنند. پس از اعلام نتیجه آزمون و اعلام قبولی در یکی از شغل محل ها، حتی اگر امتیاز شغل محل های بعدی را به دست آورده باشند امکان تغییر و جابجایی در شغل محل های دیگر وجود ندارد.
وی ادامه داد: انتخاب شغل محل ها باید بر مبنای شرایط احراز آنها و مدرک تحصیلی متقاضی باشد و درصورتیکه به اشتباه این انتخاب صورت پذیرد حق هیچ گونه اعتراضی وجود نخواهد داشت. همینطور هریک از متقاضیان برای بهره مندی از امتیاز «بومی بودن» باید شرایط احراز خویش را با توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مطابقت و دقیقاً بر مبنای توضیحات دفترچه اقدام نمایند. بدیهی است درصورتیکه بر مبنای امتیاز بومی بودن پذیرفته شوند و نتوانند مستندات لازم را جهت صحت ادعای خود ارائه نمایند آن دستگاه از پذیرش و استخدام آنان جلوگیری خواهد نمود.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: داوطلبان عزیز در صورت پذیرفته شدن در هریک از شغل محل های انتخابی، موظف به عرضه تعهد محضری در خصوص خدمت در آن محل به مدت حداکثر ۱۰ سال به دستگاه مربوطه هستند و امکان جابجایی آنان از سوی دستگاه یا بنیاد شهید و امور ایثارگران به هیچ عنوان وجود ندارد.
پاکدل با اشاره به اینکه درصورتیکه هریک از افراد شرکت کننده در این آزمون، در آزمون های استخدامی فراگیر یا آزمون های استخدامی دستگاههای اجرایی شرکت کرده و بعنوان فرد پذیرفته شده قطعی معرفی شده باشند، در هر مرحله از فرایند استخدام که باشند از پذیرش آنها جلوگیری خواهد شد اضافه کرد: سؤالات آزمون برای همه سطوح و مقاطع مختلف به صورت عمومی و غیرتخصصی خواهد بود. همینطور با عنایت به این که در خیلی از شغل محل های تعیین شده توسط دستگاه ها شرط جنسیت اعلام نشده، انتخاب آن شغل محل ها برای تمام ایثارگران امکان پذیر است، اما متقاضیان باید در انتخاب نوع شغل محل هایی که جنسیت مرد یا زن به لحاظ نوع شغل ذکر شده مهم و ضروری می باشد، دقت لازم را داشته باشند.
وی ادامه داد: این نخستین آزمون بند «ج» ماده ۸۷ است و هنوز فرصت کافی تا آخر برنامه ششم توسعه و تعیین تکلیف مابقی مشمولین وجود دارد. همکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان ها هم مشکلات در ارتباط با ثبت نام و فرایند آنرا رصد می کنند و گزارش های خویش را به منظور اصلاح و برنامه ریزی آتی به ستاد مرکز بنیاد اعلام خواهند کرد.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه بنیاد تمام تلاش خویش را به منظور جذب و استخدام عزیزان مشمول این قانون در دستگاههای اجرایی انجام می دهد اضافه کرد: با عنایت به این که قانون گذار به استخدام همه فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد در بند «ج» ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه تاکید داشته و با توجه به تأکیدات و پیگیری های فراوان مهندس اوحدی رئیس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران درصورتیکه مشمولین این بند از قانون به علت عدم عرضه رشته تحصیلی آنها توسط دستگاههای اجرایی در آزمون یاد شده موفق به ثبت نام در این آزمون نشوند و یا بعد از شرکت در آزمون در شغل محل انتخابی خود پذیرفته و قبول نشوند، پیگیری لازم جهت احقاق حق آنها و استخدامشان تا آخر برنامه ششم انجام خواهد گرفت.
پاکدل اضافه کرد: همانطور که اشاره شد این آزمون به صورت اختصاصی و برای اولین بار به این شکل برگزار می گردد اساسا در اجرا دارای اشکالاتی است که بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری و هماهنگی سازمان اداری و استخدامی کشور و همینطور از راه دستگاههای مربوطه تمام تلاش خویش را جهت رفع مشکلات به کار خواهد گرفت.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به بیان تاریخچه ای از فرآیند شکل گیری این آزمون پرداخت و اظهار داشت: دولت بر مبنای بند «ج» ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه مکلف است تا آخر زمان این برنامه نسبت به جذب و استخدام همه فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر اقدام نماید. از آغاز سال ۱۳۹۹ همزمان با انتصاب جناب آقای مهندس اوحدی بعنوان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیری های جدی و مستمر جهت اجرای این بند قانونی انجام شد و بدین منظور مکاتبات گوناگونی با سازمان اداری و استخدامی و دستگاههای اجرایی مورد نظر با امضای رئیس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر مسئولین ذیربط انجام پذیرفته است.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: با پیگیری های انجام گرفته، سازمان اداری و استخدامی کشور با اجرای قانون مورد اشاره موافقت نمود و با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران اقدام به عرضه رشته های تحصیلی ایثارگران مشمول به دستگاههای اجرایی که دارای فراوانی در آن رشته ها هستند کرد.
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا سازمان اداری و استخدامی مجوز جذب و استخدام فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد را برای ۵۱ دستگاه صادر کرد و بنیاد شهید و امور ایثارگران هم اطلاعات در ارتباط با شغل محل های تعیین شده بر مبنای رشته تحصیلی، جنسیت و محل سکونت افراد را در اختیار تمام دستگاه هایی که برای آنان مجوز صادر شده بود قرار داد.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد تکمیل شغل محل های جدید اظهار داشت: برخی از دستگاه ها همچون وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان جنگلها، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان پزشکی قانونی و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در حال تکمیل شغل محل های جدید و ثبت آنها در پورتال سازمان سنجش هستند که به محض اتمام آنها با هماهنگی که با سازمان سنجش به عمل خواهد آمد فرصت جدید برای باز شدن مجدد سایت جهت ثبت نام متقاضیان جدید و هم ویرایش اطلاعات ثبت شده دریافت خواهد شد.
پاکدل اضافه کرد: اطلاعات تمام فارغ التحصیلان رشته های در رابطه با حوزه نفت همانند سایر دستگاه ها در اختیار وزارت نفت قرار گرفته است و پیگیری لازم جهت ثبت شغل محل های مورد نظر آن وزارت خانه در پورتال سازمان سنجش در حال انجام می باشد که تابحال در پورتال بارگذاری نشده است و به محض حصول نتیجه به اطلاع عزیزان مشمول رسانده خواهد شد.
وی در پایان اظهار داشت: در خاتمه از سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان سنجش و تمام دستگاههای اجرایی که بموقع اطلاعات خویش را در سایت سازمان سنجش بارگذاری کردند تشکر و قدردانی می نماییم و برای همه عزیزان شرکت کننده در این آزمون آرزوی موفقیت داریم. 47231


منبع:

1400/02/03
13:09:58
0.0 / 5
177
تگهای خبر: آنلاین , استخدام , بهداشت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان