حركت صنعت نفت به سمت بهره گیری از نسل چهارم فناوری با نرم افزارهای بومی

حركت صنعت نفت به سمت بهره گیری از نسل چهارم فناوری با نرم افزارهای بومی یکی از شرکت های دانش بنیان با عرضه نرم افزارهای بومی بهینه سازی عملیات حفاری چاه های نفت و گاز در تلاش است تا صنعت حفاری کشور را به سمت بهره گیری از نسل چهارم فناوری های این حوزه با بهره گیری از هوش مصنوعی هدایت کند.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، حامد رحیمی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان فعال در حوزه بهینه سازی عملیات حفاری، اظهار داشت: صنعت حفاری نیاز به حرکت به سمت فناوری نسل چهارم و هوش مصنوعی دارد که لازمه حرکت به این سمت، استفاده از روش های نوین هوش تجاری و ارزش آفرینی از داده ها است. نرم افزارهای طراحی شده در شرکت ما به صنایع کمک می نماید تا این عملیات ها را به شکلی بهینه تر انجام دهند.
وی ادامه داد: توسعه نرم افزاری جامع در زمینه بهینه سازی عملیات حفاری یکی از اقدامات شرکت است. این نرم افزار بر پایه هوش تجاری طراحی شده است و نقشی موثر در مدیریت و بهینه سازی پارامترهای مکانیکی و هیدرولیکی عملیات حفاری و انتخاب مناسب ترین مته دارد.
رحیمی، با اهمیت ترین بحث در این نرم افزارها را استفاده از داده های چاه های پیشین یک میدان بمنظور بهینه سازی پارامترهای حفر چاه آتی دانست و افزود: محصولات دانش بنیان این شرکت، شامل دو محصول نرم افزار جامع بهینه سازی عملیات حفاری چاه های نفت و گاز و ارائه خدمات بهینه سازی عملیات حفاری چاه های نفت و گاز می شود و این نرم افزارها از روش های هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و الگوریتم های بهینه سازی استفاده می نماید.
حیدری با اشاره به هزینه عملیات حفاری چاه های نفت و گاز، اظهار داشت: عملیات حفاری در دکل های دریایی روزانه ۱۵۰ هزار یورو و در دکل های خشکی ۳۰ هزار یورو هزینه دارد که با بهره گیری از خدمات این مجموعه دانش بنیان، زمان حفاری۲۰ درصد بهبود می یابد. باتوجه به این که در کشور سالانه ۲۰۰ حلقه چاه حفاری می شود، این رقم سالانه سبب کاهش ۴ هزار میلیارد تومانی هزینه برای کشور می شود.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان افزود: به سبب اینکه بخش اعظمی از قطعات و مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت حفاری توسط شرکت های بین المللی و خارجی تولید می شود با کاهش زمان حفاری میزان مصرف این موارد نیز کاهش پیدا می کند و بصورت غیر مستقیم سبب کاهش ارزبری کشور می شود.1400/01/16
20:10:29
0.0 / 5
842
تگهای خبر: ارز , تولید , خدمات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان