رییس پارك فناوری تهران مطرح كرد

ایده های روانشناسی صاحب شتابدهنده شدند

ایده های روانشناسی صاحب شتابدهنده شدند یاری کالا: رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از افتتاح دو مرکز نوآوری در حوزه اینترنت اشیاء و روانشناسی در این پارک اطلاع داد.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، عباس زارعی هنزکی امروز در مراسم بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از پارک علم وفناوی دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز پروژه هایی که از سالهای گذشته آغاز به کار کردند و به نتیجه رسیدند و در حال اجرا هستند، با حضور هیأتی از دانشگاه تهران مورد ارزیابی قرار می گیرند تا طرح هایی که احتیاج به حمایت دارند تعیین شوند و از این طریق اتفاقات نوینی در این عرصه رخ دهد.
وی ضمن اشاره به راه اندازی مراکز نوآوری در شبکه فناوری دانشگاه تهران، اظهار نمود: بعضی از این مراکز همچون مرکز نوآوری شهید نوروزی(اینترنت اشیاء) و مرکز نوآوری روانشناسی و مرکز نوآوری جغرافیا افتتاح می شود.
زارعی بازدید از پروژه های "شهر دانش" را از دیگر برنامه های بازدید معاون علمی وفناوری رئیس جمهور نام برد و افزود: در این بازدیدها امیدواریم حمایت های لازم صورت بگیرد.
پارک ها مستقل از مناطق آزاد باشند
وی ضمن اشاره به شعار سال؛ "تولید؛ پشتیبانی، مانع زدایی ها" و با تکیه بر لزوم مانع زدایی برای تولید، تصریح کرد: پارک های علم و فناوری مشمول قوانین مناطق آزاد هستند، به این معنا که پارک های علم و فناوری به مراکزی متصل شدند که هر تغییراتی که در آنها صورت بگیرد، در پارک های علم و فناوری مشکلاتی بوجود می آورد. ازاین رو باید مستقل از این مناطق باشیم.
وی پشتیبانی از شرکتهای کوچک را از دیگر ضروریات مانع زدایی دانست و اظهار داشت: این حمایت ها باید بگونه ای باشد که چالش های جدیدی برای آنها ایجاد نشود.
رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران تصریح کرد: ما در این راستا با ایجاد کریدوری در پارک راهکارهای مانع زدایی را در جهت تولید و توانمندسازی آنها عرضه خواهیم کرد.
وی ضمن اشاره به افتتاح مرکز نوآوری اینترنت اشیاء، اظهار داشت: در این مرکز نوآوری حدود ۱۰ استارت آپ جذب می شوند. همینطور در مرکز نوآوری روانشناسی که امروز افتتاح می شود، یک شتابدهنده تخصصی در این عرصه بوجود آمده است تا با جذب حدود ۱۰ استارت آپ از ایده های این حوزه حمایت شود.
منبع:

1400/01/16
00:00:08
0.0 / 5
564
تگهای خبر: ارز , تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان