مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف خوزستان خبر داد

كوشش برای سر و سامان دادن به بازار مرغ تا ماه رمضان

كوشش برای سر و سامان دادن به بازار مرغ تا ماه رمضان خوزستان مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف خوزستان با اعلان اینکه همچنان با شرایط ایده آل عرضه مرغ در بازار فاصله داریم، اظهار داشت: تلاش بر این است که تا ماه مبارک رمضان مشکلی درباب عرضه مرغ در بازار وجود نداشته باشد.رضا فرجام در گفت و گو با ایسنا درباب وضعیت مرغ در بازار اهواز اظهار نمود: مرغداری ها در زمینه جوجه ریزی در سطح کشور با مشکل روبه رو شده بودند که با کوشش های سازمان جهاد کشاورزی در تامین نهاده ها و سازمان صنعت، معدن و تجارت و دامپزشکی این مشکل حل شد.

وی با اشاره به بهبود شرایط عرضه مرغ در بازار، اظهار داشت: با این وجود همچنان با شرایط ایده آل عرضه مرغ در بازار فاصله داریم؛ تعطیلات عید نوروز و بالا بودن قیمت گوشت قرمز سبب شده است که مصرف کنندگان، گوشت مرغ را جایگزین گوشت قرمز کنند و این موضوع، موجب افزایش مصرف مرغ شده است.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف خوزستان اشاره کرد: تلاش بر این است که تا ماه مبارک رمضان مشکلی درباب عرضه مرغ در بازار وجود نداشته باشد؛ هم اکنون نیز وضعیت مرغ در خوزستان نسبت به دیگر استانها بمراتب بهتر است.

فرجام درباب قیمت مرغ و قطعه بندی آن توسط فروشندگان اضافه کرد: قیمت مرغ، مصوب است و روی بسته بندی آن درج می شود. باتوجه به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا، قطعه بندی ممنوعست که از اواسط اسفندماه ۹۹ تا حالا درباب قطعه بندی کردن مرغ توسط فروشندگان و نیز مزه دار کردن قطعات مرغ که امری غیربهداشتی است، حدود ۳۵ پرونده تشکیل شده است که این پرونده ها به اداره تعزیرات حکومتی تحویل داده می شوند.

وی اظهار داشت: شهروندان در صورت مشاهده گران فروشی مرغ، حتما با سامانه ۱۲۴ تماس گرفته و گران فروشی را اعلام کنند تا با رسیدگی به موضوع، دست افراد سودجو در بازار کوتاه شود.
1400/01/10
11:33:37
0.0 / 5
650
تگهای خبر: بازار , بهداشت , تجارت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان