نوسان 1 تا 2 و نیم میلیونی در قیمت خودرو های پرتیراژ

نوسان 1 تا 2 و نیم میلیونی در قیمت خودرو های پرتیراژ یاری کالا: بررسی قیمت محصولات پرتیراژ و پرمصرف خودروسازان داخلی و مقایسه آن با واپسین روزهای پایانی سال ۱۳۹۹ نشان داده است که قیمت این محصولات غالبا در محدوده یک تا دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نوسان داشته است و همچنان آرام پیش می رود.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، باتوجه به آرامش و ثبات در پارامترهای اثرگذار بر قیمت خودرو در بازار همچون نرخ ارز (به سبب تعطیلات و توقف معاملات)، روال معمول تولید و عرضه محصولات و نبود مشتری، بازار ثبات و آرامش روزهای پایانی سال خویش را حفظ نموده و نهایتا دو میلیون تومان بالا و پایین شده است. به طور دقیق تر میتوان اظهار داشت که محصولات گروه ایران خوردو یا ثبات قیمت داشته یا نسبت به آخرین قیمت ها در سال ۱۳۹۹ کاهش یافته اند اما در دیگر گروه خودروساز بزرگ کشور (سایپا) افزایش قیمت دیده می شود.
بررسی قیمت ها در بازار محصولات گروه صنعتی ایران خودرو طی یکی - دو روز اخیر و مقایسه آن با قیمت ها در ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ نشان داده است که پژو ۴۰۵ GLX دوگانه سوز، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و تیپ ۵ آن تغییر قیمت نداتشه اند و همچنان به ترتیب ۱۸۱ میلیون تومان (پژو ۴۰۵ GLX دوگانه سوز)، ۱۸۴ میلیون تومان (پژو ۲۰۶ تیپ ۲) و ۲۵۰ میلیون تومان (پژو ۲۰۶ تیپ ۵) قیمت دارند.
اما خودروهایی همچون پژو ۴۰۵ GLX، دنا و راناپلاس هریک یک میلیون تومان نسبت به قبل از سال ارزان تر تعیین قیمت شده اند. براین اساس، هم اکنون پژو ۴۰۵ GLX ۱۷۹ میلیون تومان، دنا ۲۵۲ میلیون تومان و راناپلاس ۲۳۰ میلیون تومان قیمت دارند.
همینطور پژو پارس و رانا هم هریک دو میلیون نسبت به پیش سال جدید، کاهش قیمت را تجربه کرده و به ترتیب به ۲۰۶ میلیون تومان و ۲۰۰ میلیون تومان رسیده اند.

برخی سایپایی ها گران تر شدند
در مقابل در محصولات گروه سایپا، در ایام ابتدایی ۱۴۰۰ افزایش قیمت نسبت به واپسین روزهای سال ۱۳۹۹ بوجود آمده است. به طور مثال سایپا ۱۱۱ که قبل از سال جدید ۱۲۳ میلیون تومان بود، حالا به ۱۲۵ میلیون و ۵۰۰هزار تومان رسیده و دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گران تر شده است. اما سایپا ۱۳۱ همان ۱۰۶ میلیون تومان باقی مانده است. ساینا هم به همین میزان (۲.۵ میلیون تومان) گران تر شده و از ۱۲۸ میلیون تومان به ۱۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.
علاوه بر سایپا ۱۳۱، تیبا ۲ پلاس و و کوییک دنده ای ثبات قیمت قبل از سال را حفظ نموده اند. تیبا ۲ پلاس ۱۳۴ میلیون تومان و کوییک دنده ای ۱۳۸ میلیون تومان قیمت دارند.
تیبا ۲ هم یک میلیون تومان طی روزهای اخیر گران شده و الان در محدوده ۱۲۶ میلیون تومان قرار دارد.
البته که کوییک R هم بیشترین افزایش قیمت را طی روهای اخیر نسبت به سال قبل و به میزان پنج میلیون تومان تجربه کرده و از حدود ۱۴۰ میلیون تومان به ۱۴۵ میلیون تومان رسیده است.
لازم به ذکر است که قیمت محصولات و میزان نوسانات تقریبی بوده و محدوده قیمت ها به صورت میانگین اشاره شده است.
منبع:

1400/01/04
13:37:44
0.0 / 5
663
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان