با تلاش فناوران دانش بنیان؛

آسیاب ها و مخلوط كننده های صنعتی در داخل تولید شد

آسیاب ها و مخلوط كننده های صنعتی در داخل تولید شد یاری کالا: صنایع داروسازی و شیمیایی، نیازی مبرم به تجهیزات خردایش و مخلوط کردن مواد دارند؛ بدین جهت یکی از شرکت های دانش بنیان آسیاب و مخلوط کننده های صنعتی را عرضه نموده است و در تلاش است کشور را از واردات این تجهیزات بی نیاز کند.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، حمیدرضا کمال آبادی فراهانی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان فعال در زمینه تولید و طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی، اظهار داشت: تجهیزاتی مانند آسیاب گلوله ای، سیاره ای، مخلوط کننده یا توربو میکسر، در کنار طراحی و ساخت راکتورها، مخازن تحت فشار، ساخت و تعمیر مبدل های حرارتی قسمتی از تولیدات این شرکت بشمار می رود.
وی با اعلان اینکه عمده این آسیاب ها بر پایه نیکل، کبالت و تیتانیوم برای ریز کردن مواد استفاده می شود، اظهار نمود: موادی که برای آسیاب استفاده می شوند، شامل دو دسته "فلزات" که قابلیت چکش خواری ندارند و "موادی مانند اکسید فلزات" یا تعدادی از عناصر خاکی، از قابلیت خردشدن توسط این تجهیزات برخوردار می باشند.
کمال آبادی با اشاره به کاربردهای متنوع و مختلف این تجهیزات در حوزه های مختلف تحقیقاتی و صنعتی، اشاره کرد: در ایام نخست عرضه این آسیاب ها محدود به حوزه شیمی بود، ولی به تدریج این تجهیزات به حوزه های مختلف پژوهشی، آزمایشی و صنعتی گسترش یافت.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: این تجهیزات در ابعاد صنعتی مورد استفاده معادن، صنایع فولاد و پتروشیمی قرار می گیرند. شرکت های داروسازی نیز پیشرفت های خوبی داشته اند و خیلی از داروهای آهسته رهش و با قابلیت جذب بالا از این تجهیزات بهره برده اند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه تولیدات ساخت داخل نیاز کشور به واردات را تامین کرده است، افزود: با ورود این محصولات دانش بنیان به بازار داخلی، نیاز کشور به تامین نمونه وارداتی و چالش واردات به سبب تحریم ها برطرف شد. هم اکنون بخش قابل توجهی از محصولات مورد اشاره، در مقیاس صنعتی تولید شده است و توانسته نیاز صنایع را برطرف کند.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، کمال آبادی از ظرفیت بازار این محصولات با توسعه صنایع دانش بنیان داخلی گفت و اظهار نمود: بازار این محصولات رو به گسترش است؛ بطور مثال، در صورتیکه تصور می کردیم با تولید حداکثر ۱۰۰ آسیاب، بازار داخلی اشباع شود، تا کنون بیش از ۱۶۰ نمونه ایران ساخت تولید شده و همچنان ظرفیت و خواهان در حوزه پژوهشی، آزمایشگاهی و صنعتی وجود دارد.
منبع:

1399/12/17
23:34:14
0.0 / 5
684
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان